تا عصر سه‌شنبه شمار بیماران کرونایی در استان به 179 نفر رسید

تلفات کرونا در استان کرمان؛ ۲۲ نفر / ۳ بیمار در آی‌سی‌یو بستری هستند

گروه جامعه ـ شمار جان‌باختگان در بین بیماران کرونایی استان کرمان رو به افزایش است. طی دیروز تا امروز سه‌شنبه ۵ فروردین‌ماه، دو نفر دیگر از بیماران هم فوت کردند و جمع تلفات کرونا در استان به ۲۲ نفر رسید. از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، بیش‌ترین شمار درگذشتگان به‌خاطر کرونا در استان، در مناطقی بوده‌اند که تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان قرار دارند؛ ۱۴ نفر. همچنین پنج نفر از متوفیان تحت‌پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان، یک نفر تحت‌پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت و دو نفر تحت‌پوشش دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان بوده‌اند. روح‌شان شاد. همچنین، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲ نفر مشکوک به کرونا در استان شناسایی شدند که از این تعداد، تست کرونای دو نفر مثبت شد؛ یک نفرشان زن و دیگری مرد است. با این حساب، کل آمار بیماران کرونایی استان به ۱۷۹ نفر رسید. در حال حاضر، در استان کرمان، سه بیمار هم در آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه هستند و پنج نفر از بهبودیافتگان نیز در نقاهت‌گاه، دارند دوره‌ی درمان خود را تکمیل می‌کنند.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، دکتر مهدی شفیعی، سخنگوی این دانشگاه، عصر سه‌شنبه ۵ فروردین‌ماه این اخبار را داد. او گفت: «طی ۲۴ ساعت گذشته، تست کرونای دو نفر دیگر نیز در استان مثبت شده است که یک نفرشان مرد و دیگری زن است».

به گفته‌ی او، مرد بیمار در مناطق تحت‌پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان و زن بیمار در حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان بوده است. شفیعی ادامه داد: «تعداد کل بیماران مبتلا در استان کرمان تاکنون ۱۷۹ نفر است»

سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان از مرگ دو بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد و گفت: «یک خانم مربوط به حوزه‌ی تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان و یک آقا مربوط به حوزه‌ی تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان متاسفانه طی این مدت فوت کرده‌اند».

وی با اشاره به مرگ ۲۲ نفر در استان کرمان به‌دلیل ابتلا به بیماری کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون گفت: «تعداد فوتی‌ها در دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان ۱۴ نفر، دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان پنج نفر، دانشگاه علوم پزشکی جیرفت یک نفر و دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان دو نفر است».

۳۶ نفر بستری هستند

وی همچنین اظهار کرد: «از ابتدا تا کنون ۱۴۳ نفر به‌دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و هم‌اکنون ۳۶ نفر در بیمارستان‌ها تحت درمان قرار دارند».

سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان یادآور شد: «اختلاف آماری بین ۱۴۳ مورد بستری و ۱۷۹مورد مثبت مربوط به مواردی است که جزو کادر درمان یا اطرافیان بیماران و به صورت سرپایی بوده‌اند که تست آن‌ها مثبت شده و با رعایت شرایط در منزل در ایزوله خانگی قرار گرفته‌اند».

۸ بیمار در آی‌سی‌یو و نقاهت‌گاه هستند

شفیعی سپس گفت: «از ابتدای شیوع بیماری در استان کرمان تا کنون، در مجموع ۸۵ نفر مرخص شدند و تعداد ترخیص‌شدگان طی ۲۴ ساعت گذشته هشت نفر است».

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون سه نفر از بیماران در آی‌سی‌یو تحت مراقبت هستند، اظهار کرد: «همچنین پنج تن از بیماران در نقاهت‌گاه در حال تکمیل دوره‌ی درمان خود هستند».

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان همچنین توضیح داد: «مجموع افراد بستری شده در بیمارستان‌های استان به دلیل بیماری حاد تنفسی از ابتدای اسفندماه ۹۸ تاکنون یک‌هزار و ۴۲۹ نفر بوده است».

وی افزود: « تعداد موارد مشکوک به کرونا نیز از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز ۸۸۶ مورد بوده است».

به گزارش ایسنا کرمان، شفیعی اظهار کرد: «طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ بیمار حاد تنفسی در استان کرمان به بیمارستان‌ها مراجعه کرده که از این تعداد ۴۲ مورد مشکوک به ویروس کرونا بوده‌اند که جواب آزمایش کرونای دو نفرشان مثبت شد». / الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید