نمادی از فداکاری‌ها در مبارزه با کرونا؛

نیلوفرِ کبود

گروه جامعه ـ در روزهای اخیر، انتشار تصویری از چهره‌ی خسته و کبود ویروس‌شناس آزمایشگاه ویروس کرونا در اهواز، احساسات مخاطبان را در فضای مجازی برانگیخته است. خانم دکتر نیلوفر نیسی، ویروس‌شناسِ این آزمایشگاه، بیش از یک ماه است که دارد در آزمایشگاه شهر اهواز سخت کار می‌کند و اثر ماسک و کبودی‌های روی صورت و نگاه خسته‌اش اکنون به نمادی از فداکاری پرسنل درمانی و آزمایشگاهی ایران در جدال بی‌امان با کرونا تبدیل شده است.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایسنا سراسری، مهرداد خدیر درباره‌ی او در مطلبی با عنوان نیلوفرکبود؛ چهره سال در همین آغاز سال، نوشت: «بگذارید در همین هفته‌ی نخست سال و فارغ از هر اتفاقی که بعدتر رخ دهد چهره‌ی سال را انتخاب کنیم چرا که این چهره دارد با ما حرف می‌زند. صورت کبود خانم دکتر «نیلوفر نیسی» که احساسات هر بیننده‌ای را در این فضای کرونا زده برمی‌انگیزاند؛ ویروس‌شناسِ آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در شهر اهواز که درپی روزها کار در شرایط دشوار،اثر ماسک و کبودی‌های روی صورت و نگاه خسته‌اش گویاتر از هر سخنی است».

وی در بخش دیگری از نوشته‌ی خود یادآور شد: «نیلوفر نیسی اما تنها یک نمونه است چرا که در نقاط دیگر ایران نیز پزشکان و پرستاران و کادر درمانی و متخصصان آزمایشگاهی و خصوصا زنان و دختران شاغل در این حرفه، تصاویر ماندگاری از خود بر جای گذاشته‌اند.
البته منظور از تصویر این نیست که در مقابل دوربین‌اند که اگر هم باشند با ماسک بر صورت قابل شناسایی نیستند و این خانم هم ماسک را بالا زده تا صورت کبود او با ما سخن بگوید. شاید تا اگر حوصله‌مان سر رفته، اگر از این خانه‌نشینی کلافه شده‌ایم و اگر هوس مسافرت به سرمان زده یا اگر گمان می‌کنیم داستان آن قدرها هم جدی نیست به خودمان بیاییم. اگر اوقات‌مان را با تماشای فیلم و سریال یا خواندن کتاب و گوش دادن به موسیقی یا بازی با بچه‌ها و البته خواب، سپری می‌کنیم و تنها مشکل، خانه‌ماندن است و بیم وضعیت کسب و کارها را داریم، بدانیم زنانی و دخترانی و البته مردانی در بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها از بام تا شام با این ویروس سر می‌کنند و در گذران این روزهاشان از فیلم و کتاب و موسیقی و گپ در فضای مجازی و گشت وگذار در شبکه‌های اجتماعی خبری نیست». نیلوفر نیسی یکی از این بیشمار قهرمانان این روزهاست. / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید