عضو ستاد مدیریت کرونا:

میانگین سنی مبتلایان به کرونا در تهران ۵۰ سال است

گروه جامعه – «کرونا فقط سالمندان را دچار مرگ و میر نمی‌کند، بلکه در بین فوت‌شدگان، کسانی بودند که دچار بیماری زمینه‌ای هم نبوده و حتی کمتر از ۵۰ سال داشته‌اند». این سخنان را عضو ستاد مدیریت کرونا بیان کرد و توضیح داد: «افراد بالای ۸۰ سال بیشتر از دیگران مبتلا می‌شوند، اما این موضوع به این معنی نیست که افراد کمتر از ۵۰ سال، درگیر بیماری نمی‌شوند یا جان خود را از دست نمی‌دهند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا سراسری، اپیدمیولوژیست و عضو ستاد مدیریت کرونا گفت: «بررسی اطلاعات بیماران مبتلا به کرونا نشان می‌دهد که میانگین سنی مبتلایان به کرونا در تهران ۵۰ سال است؛ موضوعی که توجه بیشتر مردم به رعایت توصیه‌های بهداشتی و خودمراقبتی را می‌طلبد».
حمید سوری روز چهارشنبه (۶ فروردین) اظهار کرد: «بیماری کرونا فقط سالمندان را دچار مرگ و میر نمی‌کند، بلکه در بین فوت‌شدگان، کسانی بودند که دچار بیماری زمینه‌ای هم نبوده و حتی کمتر از ۵۰ سال داشته‌اند».
عضو ستاد مدیریت کرونا با اشاره به این‌که احتمال ابتلا در رده‌های سنی متفاوت است، افزود: «افراد بالای ۸۰ سال بیشتر از دیگران مبتلا می‌شوند، اما این موضوع به این معنی نیست که افراد کمتر از ۵۰ سال، درگیر بیماری نمی‌شوند یا جان خود را از دست نمی‌دهند».
وی با اشاره به این‌که حتی نوجوانان هم در بین فوت‌شدگان بودند، بیان کرد: «این موضوع نشان می‌دهد که اپیدمی بیماری کرونا مختص سالمندان و افراد دچار نقص سیستم ایمنی نیست و می‌تواند همه را درگیر کند».
سوری ادامه داد: «اگر در کشور افرادی دنبال ایمنی دسته جمعی هستند، سخت در اشتباه‌اند».
این اپیدمیولوژیست اظهار کرد: «ایمنی طبیعی دسته جمعی به این معنی است که حدود ۶۰ درصد جمعیت کشور باید بیمار شوند که این پیش‌بینی شامل حدود ۵۰ میلیون نفر می‌شود».
وی ادامه داد: «در صورتی که از این تعداد تنها ۲۰ درصد دارای علائم متوسط یا شدید بیماری باشند، ۱۰ میلیون نفر مبتلا به بیماری خواهند شد و اگر از این تعداد تنها ۱۰ درصد معادل یک میلیون نفر نیازمند بستری شوند، قطعا نظام سلامت قادر به ارائه‌ی خدمات بستری به این تعداد بیمار نیست».
سوری ضمن تاکید به لزوم رعایت توصیه‌های خودمراقبتی خاطرنشان کرد: «در صورتی که این موارد رعایت نشود، شمار زیادی از هموطنان جان خود را از دست خواهند داد و اگر تنها دو درصد مبتلایان علامت‌دار فوت کنند، حدود ۲۰۰ هزار مرگ در کشور بر اثر این بیماری رخ خواهد داد». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید