سخنگوی وزارت بهداشت:

تست کرونا فقط در آزمایشگاه‌های مورد تائید وزارتخانه معتبر است

گروه جامعه – سخنگوی وزارت بهداشت، در واکنش به انجام تست کرونا در برخی از آزمایشگاه‌های پزشکی کشور، گفت: «وزارت بهداشت فقط آن تست‌هایی را قبول دارد که در آزمایشگاه‌های مورد تائید این وزارتخانه انجام می‌شود». او همچنین بیان کرد: «روزانه شش‌هزار تست PCR در ۵۶ آزمایشگاه معتمد وزارت بهداشت انجام می‌شود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از مهر سراسری، کیانوش جهانپور با تاکید بر این‌که تست کرونا برای افرادی که کد رهگیری دارند رایگان انجام می‌شود، افزود: «تست‌هایی که به درخواست افراد در آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود، به هیچ وجه مورد تائید وزارت بهداشت نیست».
به گفته‌ی سخنگوی وزارت بهداشت، در حال حاضر انجام تست کرونا در ۵۶ آزمایشگاه معتمد وزارت بهداشت انجام می‌شود.
جهانپور با بیان این‌که انجام تست کرونا بدون مراجعه‌ی بیمار به آزمایشگاه انجام می‌شود، بیان کرد: «انجام تست کرونا برای همه‌ی مردم هیچ ضرورتی ندارد».
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که گفته می‌شود محموله‌های ارسالی نهادهای بین‌المللی به ایران در خارج از مراکز درمانی وزارت بهداشت به فروش می‌رسد، گفت: «نهادها و سازمان‌های بین‌المللی در ایران دارای دفتر هستند و هر آن‌چه وارد کشور می‌شود، زیر نظر هیأت چهار نفره‌ی وزیر بهداشت، در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز درمانی تقسیم می‌شود».
جهانپور تاکید کرد: «نسخه‌ای از تحویل و تحول برای اهداکننده در خارج از کشور ارسال می‌شود و این طور نیست که بتوان این محموله‌ها را هر طور که خواستیم، مصرف کنیم».
سخنگوی وزارت بهداشت، در ارتباط با این موضوع که گفته می‌شود یکی از علل پایین بودن آمار کرونا در ایران نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا ناشی از عدم تشخیص همه‌ی موارد ابتلا به کرونا است، افزود: «اصلاً چنین چیزی نیست و امکانات تشخیصی در ایران در مقایسه با کشورهای مدیترانه شرقی، با فاصله‌ی زیادی قرار دارد. به طوری که روزانه شش‌هزار تست PCR در ۵۶ آزمایشگاه معتمد وزارت بهداشت انجام می‌شود».
جهانپور گفت: «ما هیچ فرصتی را برای درمان بیماران از دست نمی‌دهیم».
وی در خصوص زمان فروکش موج کرونا در کشور، توضیح داد: «آنچه مسلم است همچنان شاهد افزایش موارد ابتلا خواهیم بود و هیچ منطقه‌ای در کشور از این ویروس مصون نخواهد بود. اما، همکاری مردم با دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، نکته‌ی مهمی است که باعث خواهد شد این بیماری هر چه زودتر در کشور فروکش کند».
جهانپور گفت: «در حال حاضر باید اعمال محدودیت در ترددها تشدید شود که این موضوع در حال بررسی است». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید