سیل آب آشامیدنی 15 روستای ریگان را قطع کرد

تخریب ۸۶۰ واحد مسکونی در سیل ریگان

گروه جامعه – سیل در ریگان ۸۶۰ واحد مسکونی را تخریب کرده است و به گفته‌ی فرماندار ریگان زیرساخت‌های ۸۰ روستا به شدت آسیب دیده است. باقری همچنین از قطع آب آشامیدنی ۱۵ روستا در مناطق سیل‌زده‌ی ریگان خبر داد و گفت که این مناطق توسط تانکر سیار آبرسانی می‌شوند.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا کرمان، فرماندار ریگان با اشاره به بارش باران طی چند روز گذشته در این شهرستان، گفت: «۸۶۰ واحد مسکونی در شهرستان ریگان به دلیل آب‌گرفتگی تخریب شدند».
امین باقری روز چهارشنبه در بازدید از مناطق سیل‌زده ریگان افزود: «کارشناسان بنیاد مسکن از روستاهای محاصره در سیلاب شهرستان ریگان بازدید و واحدهای مسکونی تخریب شده را شناسایی کردند».
وی بیان کرد: «تمام سرویس‌های بهداشتی منازل مناطق سیل‌زده در این سیلاب دچار خسارت و آبگرفتی شده است».
فرماندار ریگان از اسکان موقت سیل‌زدگان ریگانی خبر داد و یادآور شد: «تاکنون به ۶۰ درصد از سیل‌زدگان این شهرستان امدادرسانی انجام شده است».
باقری گفت: «مناطق سیل‌زده‌ی شهرستان ریگان به چهار بخش تقسیم شده که توسط سپاه و هلال‌احمر امدادرسانی می‌شود».
وی افزود: «سیل شهرستان ریگان از سمت مناطق کوهستانی و سیستان و بلوچستان بود که خسارات سنگینی را به زیرساخت‌های ۸۰ روستا وارد کرد».
فرماندار ریگان بیان کرد: «طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتی مسیل‌ها در این شهرستان، امدادرسانی را با سختی مواجه کرده است».
باقری وضعیت شهرستان ریگان را بحرانی اعلام کرد و خواستار اعزام خودروهای سنگین به منظور بازگشایی راه‌های مناطق سیل‌زده در ریگان شد.
وی افزود: «آب آشامیدنی ۱۵ روستای مناطق سیل‌زده‌ی ریگان هم اکنون قطع است و این مناطق توسط تانکر سیار آبرسانی می‌شود».
فرمانده سپاه ریگان نیز گفت: «سپاه شهرستان ریگان همزمان با وقوع سیلاب در مناطق سیل‌زده حضور یافت و نسبت به حفظ جان اهالی روستاها اقدام کرد».
مصطفی دهقانیان اظهار کرد: «در شهرستان ریگان بحران سیل وجود دارد که نواحی سپاه شهرستان‌های بم، فهرج و نرماشیر به منظور خدمت‌رسانی به ریگان اعزام شدند و سبد غذایی در اختیار سیل‌زدگان قرار دادند». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید