خسارت سیل در جنوب استان؛

تلف شدن ۱۵۰۰ راس دام در سیل جنوب کرمان / راه ۷۲ روستا همچنان مسدود است

گروه جامعه – مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به این‌که هم‌اکنون برخی از مردم سیل‌زده‌ی جنوب استان که منازل آن‌ها قابل سکونت نیست، در چادر اسکان موقت داده شده‌اند، گفت: «بر اثر سیل اخیر و برآوردهایی که تاکنون صورت گرفته، یک‌هزار و ۵۰۰ راس دام در جنوب استان کرمان تلف شده است». وی همچنین از قطع آب ۲۵ روستا و قطع برق هفت روستا در جنوب کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: «از ۲۲ راه روستایی مسدود شده ناشی از وقوع سیلاب در جنوب استان کرمان ۷۲ مورد همچنان مسدود است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا کرمان، مجید سعیدی درباره‌ی آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده‌ی استان کرمان اظهار کرد: «با توجه به این‌که شدت سیل در جنوب استان کرمان زیاد بود، شبکه‌های برق، آب و راه‌های روستایی زیادی در این منطقه قطع و مسدود شده بود که بلافاصله از دقایق اول وقوع سیل تیم‌های امدادی وارد کار شدند و توانستند بخش عمده‌ای از این قطعی آب و برق و مسدود شدن برخی راه‌های اصلی و فرعی و روستایی را حل کنند اما همچنان برق هفت روستا و شبکه‌ی آب شرب ۲۵ روستای جنوب استان کرمان قطع است».
وی با اشاره به این‌که با تلاش نیروهای راهداری، سپاه و بسیج و هلال‌احمر تلاش داریم تمامی راه‌های مسدود شده‌ی فرعی و روستایی را تا پایان وقت امروز بازگشایی کنیم افزود: «از ۲۲ راه روستایی مسدود شده ناشی از وقوع سیلاب در جنوب استان کرمان ۷۲ مورد همچنان مسدود است».
سعیدی درباره‌ی خسارات وارده به دام‌های عشایر و روستائیان جنوب استان کرمان بیان کرد: «بر اثر سیل اخیر و برآوردهایی که تاکنون صورت گرفته، یک‌هزار و ۵۰۰ راس دام در جنوب استان کرمان تلف شده است».
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به این‌که هم اکنون برخی از مردم سیل‌زده‌ی جنوب استان که منازل آن‌ها قابل سکونت نیست، در چادر اسکان موقت داده شده‌اند، اضافه کرد: «متاسفانه صبح امروز در روستای شهیدآباد ده‌میری رودبار جنوب یک خانم جوان وارد منزل شده و به دلیل فروریختن سقف، جان خود را از دست داده است». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید