رئیس‌جمهور در نشست ویدئو‌کنفرانسی با استاندار کرمان مطرح کرد

خسارات سیل استان کرمان را جبران می‌کنیم / قدردانی رئیس‌‌جمهور از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی استان  

گروه جامعه ـ رئیس‌جمهور روحانی، روز چهارشنبه، در ارتباطی ویدئوکنفرانسی با استاندار کرمان با قدردانی از زحمات و فعالیت‌های پزشکان، پرستاران و کادر درمانی استان کرمان در پیشگیری و مقابله با کرونا قول داد استان کرمان را در زمینه‌ی کمک به احداث سیل‌بند و جبران خسارت سیل استان حمایت کند.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، حجت‌‌الاسلام حسن روحانی در این نشست ویدئو‌کنفرانسی، با ابراز تاسف از وقوع سیلاب در استان کرمان در ایام نوروز گفت: «مردم بسیار خوب استان کرمان، همیشه افتخارآفرین بوده‌اند و مردان بزرگی چون مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، جزو افتخارات تاریخ کشور هستند».
وی زحمات و فعالیت‌های پزشکان، پرستاران و کادر درمانی استان در پیشگیری و مقابله با کرونا تقدیر کرد و افزود: «امیدواریم از این بیماری هم سریع عبور کنید».
رئیس‌جمهور با اشاره به گزارش استاندار کرمان از وضعیت سیل در شهرستان‌های جنوبی کرمان در زمینه کمک به احداث سیل‌بند و جبران خسارت سیل قول مساعد داد.
حجت‌الاسلام روحانی گفت: «جای شُکر دارد که در سیل اخیر تلفات انسانی در استان کرمان نداشتیم، اما اینکه معدود افرادی به اخطارها و هشدارها در خصوص سیل توجه نمی‌کنند، نباید انتظار داشته باشند که دولت خسارت‌ آنها را به اندازه دیگر افراد جبران کند».
رئیس جمهور همچنین بر بررسی و رسیدگی به تخلفات ناشی از ساخت و سازها و کشاورزی‌های غیرمجاز و تصرفی در مسیل رودخانه تاکید کرد.
وی خاطرنشان کرد: «سیل‌بند‌ها در خیلی از مناطق باید احداث و یا ترمیم شوند».

روحانی گفت: «خسارت‌های وارده را هر چه بوده طبق معمول جبران می‌کنیم و بازسازی و نوسازی منازل تخریبی را هم خواهیم داشت».
حجت‌الاسلام روحانی از مسئولان استان خواست تا طرح‌های مقابله‌ای بیش‌تری را در برابر سیلاب‌ها در کرمان داشته باشند.
رئیس جمهوری تاکید کرد: «در ارتباط با کرونا نیز تجهیزات بهداشتی همچنان اولویت اول ما کادر درمانی بیمارستان‌های در خط مقدم مبارزه هستند و بعد در بخش تولید کشور که نیازهای عمومی مردم را تولید می‌کنند باید در نظر قرار گیرند». / الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید