شمار مبتلایان به کرونا در استان کرمان تا عصر چهارشنبه به 191 نفر رسید

 تلفات کرونا در استان؛ ۲۳ نفر / ۴ بیمار در آی‌سی‌یو هستند

گروه جامعه ـ طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۸ نمونه‌ی مشکوک به کرونا در استان کرمان مورد آزمایش قرار گرفت که تست کرونای ۱۲ نفرشان مثبت شد. متاسفانه یک نفر دیگر از بیماران هم درگذشت. آمار کل مبتلایان در استان تا عصر چهارشنبه ۶ فروردین‌ماه به ۱۹۱ نفر رسید و جمع جان‌باختگان ۲۳ نفر شد. فرد فوت شده، مردی ۹۱ ساله و اهل منطقه‌ای است که تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی بم قرار دارد. ۱۲ بیمار جدید که شناسایی شده‌اند، شش نفرشان زن و بقیه مرد هستند. ۱۱ نفرشان مربوط به حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان و یک نفرشان، مربوط به دانشگاه علوم‌پزشکی بم.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان،  دکتر مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی، عصر چهارشنبه، ۶ فروردین‌ماه با اعلام این خبرها توضیح داد: «طی ۲۴ ساعت گذشته، از ۱۰۸ نمونه‌ی مشکوک به کرونا در استان کرمان، تست ۱۲ نفر مثبت شد که ۱۱ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان شامل شش زن و پنج مرد و یک مورد بیمار خانم مربوط به حوزه دانشگاه علوم‌پزشکی بم است».

وی با بیان اینکه شمار کل مبتلایان قطعی در استان کرمان تاکنون ۱۹۱ نفر است، افزود: «متاسفانه یک مرد ۹۱ ساله مربوط به حوزه دانشگاه علوم‌پزشکی بم نیز طی ۲۴ ساعت گذشته فوت شد».

شفیعی اضافه کرد: «در مجموع از ابتدای شیوع کرونا در استان، تاکنون ۲۳ نفر در استان کرمان به دلیل این بیماری جان خود را از دست داده‌اند».

وی همچنین گفت: «در ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند و در مجموع تعداد ترخیص‌شدگان به ۹۰ مورد رسید».

سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان ادامه داد: «تعداد افراد بستری در بیمارستان‌های استان به‌دلیل ابتلا به کرونا از ابتدا تاکنون ۱۶۲ نفر بوده و ۴۹ نفر نیز هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند».

شفیعی یادآور شد: «اختلاف آماری بین ۱۶۲ مورد بستری و ۱۹۱ مورد مثبت مربوط به مواردی است که جزو کادر درمان یا اطرافیان بیماران به صورت سرپایی بوده که تست آن‌ها مثبت شده و با رعایت شرایط در منزل در ایزوله خانگی قرار گرفتند».

وی همچنین اظهار کرد: «هم‌اکنون چهار بیمار در آی‌سی‌یو و هشت نفر هم در نقاهت‌گاه هستند».

سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان همچنین توضیح داد: «افراد بستری در بیمارستان‌ها به دلیل بیماری حاد تنفسی از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز یک‌هزار و ۴۸۰ موردبوده است». وی اضافه کرد: « تعداد موارد مشکوک به کرونا از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز نیز ۹۴۹ مورد بوده است».  / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید