معاون وزیر بهداشت:

اطلاعات مربوط به «هانتاویروس» را رصد می‌کنیم

گروه جامعه ـ در گیرودار جدال جهان با کرونا، از روز گذشته خبر دیگری از چین آمد مبنی بر پیدا شدن یک ویروس جدید دیگر در این کشور به‌نام «هانتا ویروس» که موجب مرگ فردی هم شده است. معاون بهداشتی وزیر بهداشت کشورمان امروز در مورد بروز ویروس جدیدی به نام هانتاویروس در چین، با بیان اینکه چین اعلام کرده که یک ویروس دیگر هم هست اما ویروسی نیست که در حال حاضر خیلی نگران آن باشیم، گفت: «البته براساس قوانین بین‌المللی باید هر نوع هشدار در این زمینه را جدی بگیریم».

به گزارش فردی‌کرمان به نقل از ایسنا سراسری، علیرضا رییسی، روز چهارشنبه ۶ فروردین‌ماه در این‌باره افزود: «ما نیز اطلاعات در مورد این ویروس را رصد می‌کنیم و هر نوع تمهیداتی که لازم باشد می‌اندیشیم اما دقت داشته باشید که ویروس‌های مشترک بین انسان و حیوان در چین شایع است».

واکسن کرونا کی به بازار می‌آید؟

رییسی در مورد سرانجام تولید واکسن کرونا نیز با بیان اینکه از بدو شناسایی این ویروس کشورهای مختلف تحقیقات خود را آغاز کرده‌اند اما در خوشبینانه‌ترین حالت شش ماه دیگر این واکسن وارد بازار می‌شود، گفت: «البته پیش‌بینی می‌شود این ویروس به مانند سارس نیست که ناپدید شود. بلکه احتمالا خواهد ماند و مانند آنفلوآنزای فصلی رفتار می‌کند و امیدواریم واکسن آن تولید شود تا در فصل شیوع کمک‌کننده باشد. البته کشور ما نیز تحقیقاتی در این زمینه داشته است اما هنوز درمان مشخصی برای این ویروس نیست». / الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید