دکتر نیلوفر نیسی، پزشکی که ماسک، صورتش را کبود کرده است

فشار بسیار سنگینی را تحمل می‌کنیم

گروه جامعه ـ چند روزی است عکسی از یک بانوی ایرانی که متخصص ویروس‌شناسی در اهواز است، در فضای مجازی دست به دست می‌شود و توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. این ویروس‌شناس که او را در رسانه‌ها «نیلوفر کبود» نامیده‌اند، به دلیل استفاده‌ی طولانی‌مدت از ماسک صورتش دچار کبودی‌ها و زخم‌هایی شده که دیدن آن، احساسات هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد. او، نیلوفر نیسی، ویروس‌شناس آزمایشگاه تشخیص کرونای اهواز است و در گفت‌وگویی با «ایران» از  دل‌تنگی برای فرزندش گفت و اینکه فشار سنگینی در این روزهای مقابله با کرونا را دارند تحمل می‌کنند.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایران‌آنلاین، وی متولد ۱۳۵۸ و عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز است. او، متاهل و دارای یک فرزند ۱۰ ساله است که این روزها مانند همه پرسنل درمانی کشور دل‌تنگ فرزندش است. دکتر نیسی در گفت‌وگو با «ایران» می‌گوید: «سال نو برای کادر درمان، بسیار متفاوت‌تر از سال‌های گذشته بود. با شروع بیماری کرونا تا کنون به دلیل حجم بالای کار ساعت‌های زیادی را مشغول  خدمات‌رسانی به مردم هستیم تا جایی که در طول شبانه‌روز تحمل وجود ماسک‌ها روی صورت بسیار برایمان سخت می‌شود».

او در ادامه با اشاره به همکاری چند نفر از همکارانش در آزمایشگاه تشخیص کرونای خوزستان می‌افزاید: «ما بخش کوچکی از یک مجموعه هستیم و دلم می خواهد از بقیه همکارانم هم در این مجموعه قدردانی شود. دوست دارم آنها هم به مردم معرفی شوند. دکتر کایدانی، دکتر رشنو، دکتر ارشدی، دکتر پارسا و کارشناسان عزیز آقایان اسماعیلی، رشتی زاده، موحدین و سرکارخانم جبارات همگی روزانه ساعت‌های زیادی مجبورند ماسک را روی صورت تحمل کنند. البته از روز اول تاکنون خوشبختانه مشکلی در خصوص تهیه ماسک و تجهیزات نداشتیم. این روزها حتی در آمریکا هم مشکل کمبود کیت تشخیصی وجود دارد و شرایط سایر کشورها در این زمینه به هیچ عنوان خوب نیست، اما در این مقطع زمانی ما کمبود کیت نداریم. در حال حاضر برای نمونه‌گیری از بیماران برنامه‌ریزی‌ها دقیق تر شده و هیچ مشکلی در این زمینه  وجود ندارد».

دکتر نیسی با تقدیر از ابراز محبت مردم و احساس همدردی  آنها نسبت به کادر درمانی کشور می‌افزاید: «استاندار خوزستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی، تلاش‌های بی‌وقفه‌ای را در پیشگیری و کنترل بیماری دارند، اما آنچه که زحمات ما را کم اثر می‌کند،  رعایت نکردن موارد ایمنی و خانه نماندن برخی مردم است. می‌دانم که در شرایط تعطیلات نوروز، در خانه ماندن و کنترل بچه ها واقعا سخت و کاری حوصله‌سربر است، با وجود این  نه تنها شخص من، بلکه تمام کادر درمان، فشار بسیار سنگینی را تحمل می‌کنیم. تعداد مراجعه بیماران بسیار بالاست و حداقل کاری که می‌توان کرد این است که جلوی زنجیره‌ی انتقال گرفته شود، شاید بتوانیم در زمان کمتری براین ویروس غلبه کنیم». / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید