وزیر بهداشت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را تشریح کرد

کاهش تردد بین شهری/ مسافران قبل از ورود به شهرهایشان آزمایش می‌شوند

گروه جامعه – وزیر بهداشت گفت: «در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تردد بین شهری به شدت کاهش پیدا می‌کند و مسافرانی که می‌خواهند به شهرهایشان برگردند مورد آزمایش قرار می‌گیرند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از مهر سراسری، سعید نمکی روز گذشته (۶ فروردین) در یک گفت‌وگوی تلویزیونی در تشریح طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اظهار کرد: «یکی از برنامه‌هایی که برای کاهش شیوع کرونا در کشور داشتیم پیشنهاد در محدودسازی مکان‌های پرتردد مانند مدارس و دانشگاه‌ها و ورزشگاه بود».
وی افزود: «برگزاری بازی‌ها بدون تماشاچی، تعطیلی تئاترها، تعطیلی نمازجمعه‌ها و اماکن مذهبی و … هم از جمله اقدامات پیشگیری برای شیوع کرونا بود».
نمکی اضافه کرد: «علیرغم همه‌ی فشارهایی که تحریم‌ها برای ما ایجاد کرد موج اول اپیدمی را با کمک و با جان‌فشانی همکاران خود پشت سر گذاشتیم و خیز اولیه کاسته شد».
وزیر بهداشت هشدار داد: «سفرها می‌تواند در موج دوم تأثیر داشته باشد و خوشبختانه با طرح کاهش سفرهای نوروزی می‌توان جلوی این مشکل را گرفت».
وی ادامه داد: «چهار سطح را برای وضعیت جلوگیری از شیوع کرونا در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تعریف کردیم که محدود کردن فعالیت‌های اجتماعی و ترددها از جمله موارد جدید اعمالی برای کاهش شیوع کرونا در کشور است».
نمکی خاطرنشان کرد: «البته در این طرح خیلی از موارد مانند این‌که چه کسبه‌ای نیاز به فعالیت ندارند و باید تعطیل شوند و چه کسبه‌ای باید حتماً به کار خودشان ادامه دهند در نظر گرفته شده است».
وزیر بهداشت گفت: «با اجرای این طرح تردد بین شهرها به شدت محدود می‌شود البته یک زمانی برای بازگشت مسافران به شهرهایشان در نظر گرفته شده است که شهروندانی که از شهرهای خودشان خارج شده‌اند فرصتی برای بازگشت داشته باشند».
به گفته‌ی وی پلاک خودروی افرادی که از شهرها خارج شده‌اند ثبت شده و با تمامی افراد تماس گرفته می‌شود و تمامی مسافران رصد می‌شوند تا اگر موارد بیشتری از ابتلاء به این بیماری بود برای درمان به مراکز درمانی انتقال داده شود تا از شیوع آلودگی جلوگیری شود. /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید