جهانپور:

از ظرفیت «پزشکان بدون مرز» برای اتباع خارجی استفاده می‌شود

گروه جامعه – رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که از ظرفیت «پزشکان بدون مرز» برای خدمت‌رسانی به اتباع خارجی ساکن ایران استفاده می‌شود.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا سراسری، کیانوش جهانپور روز پنج‌شنبه (۷ فروردین) درباره‌ی استفاده از ظرفیت «پزشکان بدون مرز» در ایران، بیان کرد: «در حال حاضر استان اصفهان نیازی به احداث بیمارستان سیار با ۴۸ تخت برای مبتلایان به ویروس کرونا ندارد».
وی ادامه داد: «گروه «پزشکان بدون مرز» در کشور حضور دارند و از امکانات بهداشتی و درمانی ایران بازدید کرده‌اند و اگر تمایل داشته باشند، می‌توانیم محل‌هایی را که اتباع خارجی ساکن ایران می‌توانند خدمات دریافت کنند، برای دریافت خدمات به آن‌ها پیشنهاد بدهیم».
جهانپور گفت: «در کنار امکاناتی که وزارت بهداشت برای خدمات‌رسانی به اتباع خارجی فراهم کرده است، گروه «پزشکان بدون مرز» هم می‌توانند به اتباع خارجی ساکن ایران خدمت‌رسانی کنند».
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اظهار کرد: «پیشنهاد ما در این زمینه، خدمت‌رسانی در استان‌های شرقی کشور است و این پیشنهاد مطرح می‌شود و اگر تمایل داشته باشند، این کار اتفاق می‌افتد».
وی افزود: «کشورهای مختلف پس از شیوع ویروس کرونا در کشور به ایران کمک کرده‌اند و تاکنون کمک‌های بین‌المللی را به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی پذیرفته‌ایم». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید