مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان مطرح کرد

پیش‌بینی هواشناسی در جنوب استان درست از آب در نیامد

گروه جامعه ـ  در حالی‌که هواشناسی پیش‌بینی کرده بود در روزهای سوم و چهارم فروردین‌ماه، در جنوب استان کرمان ۷۰ میلیمتر باران می‌بارد، به گفته‌ی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان، در برخی نقاط استان از جمله در شهرستان کهنوج میزان بارندگی‌ها به ۱۴۰ ‌میلیمتر نیز رسید!

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایسنا کرمان، مجید سعیدی، روز هفتم فروردین‌ماه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به بارندگی‌های سوم و چهارم فروردین‌ماه و تحت تاثیر قرار گرفتن چهار شهرستان جنوبی استان کرمان از این بارندگی‌های سیل‌آسا، اظهار کرد: «هواشناسی پیش‌بینی بارش ۷۰ میلیمتری را برای جنوب استان کرمان کرده بود اما در برخی نقاط استان از جمله در شهرستان کهنوج میزان بارندگی‌ها به ۱۴۰ ‌میلیمتر نیز رسید که همین امر سبب شد مناطق جنوبی استان دچار مشکلات عدیده‌ای شوند».

وی از اقدامات دستگاه‌های مختلف برای امدادرسانی به‌صورت زمینی و هوایی به مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان خبر داد و افزود: «ظرف چند روز با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی، نظامی و … اکثر نقاط سیل‌زده جنوب استان را از حالت اضطراری خارج کردیم».

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان  ادامه داد: «۱۴۰ روستا باید امدادرسانی می‌شد که برخی از این روستاها آسیب‌پذیری کمتری داشتند، ۱۵۵ راه روستایی در این منطقه بازگشایی شدند و ۲۱۰ شبکه خط انتقال برق و ۱۶۰ شبکه آب که براثر جاری شدن سیلاب قطع شده بودند، وصل شدند».

وی اضافه کرد: «سپاه ثارالله استان کرمان علاوه بر امدادرسانی(توزیع اقلام زیستی و …) اقدامات عمرانی در راستای ایمن‌سازی و رفع نقاط حادثه‌خیز در منطقه آغاز کرده همچنین ارتش نیز طرحی را در این منطقه دارد که به زودی عملیات آن را اجرایی خواهد کرد».

سعیدی با اشاره به خساراتی که به دامداران جنوب استان کرمان در پی جاری شدن سیل سوم فروردین ماه وارد کرد، گفت: «دفن و معدوم‌سازی بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ دام تلف شده در جنوب استان کرمان بلافاصله از سوی نیروهای مربوطه انجام شده و از امروز نیز عملیات واکسیناسیون دام‌ها در جنوب استان کرمان آغاز شده است». / الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید