شمار مبتلایان به کرونا در ایران تا عصر پنج‌شنبه به 29 هزار و 406 نفر رسید 

شناسایی ۲۳۸۹ بیمار جدید کرونایی در ۲۴ ساعت / تاکنون ۲۲۳۴  بیمار در ایران جان‌ باخته‌اند

گروه جامعه ـ وزارت بهداشت تازه‌ترین آمار از بیماران کرونایی در ایران، بهبودیافتگان و جان‌باختگان تا ساعت ۱۴ روز پنجشنبه هفتم فروردین‌ماه را اعلام کرد. در این‌باره، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی، دوهزار و ۳۸۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز ۷ فروردین‌ماه به ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر رسید».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایسنا سراسری، کیانوش جهانپور افزود: «خوشبختانه تا کنون ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر از مبتلایان به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند».
به گفته‌ی سخنگوی وزارت بهداشت، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۷ نفر از بیماران کرونا جان خود را از دست دادند و در مجموع، شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری به دو هزار و ۲۳۴ نفر افزایش یافت.

وی همچنین گفت: «مشارکت مردم در طرح غربالگری کرونا از مرز ۵۰ میلیون نفر گذشت و به حدود ۵۰ میلیون و ۸۲۱ هزار نفر تا ظهر امروز رسید».

وی اضافه کرد: «مردم برای آگاهی از وضعیت سلامتی خود حتما به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند».

به گزارش فردای‌کرمان، وزارت بهداشت از ۵ فروردین‌ماه آمار استانی را ارائه نمی‌کند. تا ساعتی دیگر از سوی معاون بهداشتی علوم‌پزشکی کرمان وضعیت شیوع کرونا در استان تشریح خواهد شد./ الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید