استاندار کرمان وعده داد 

پیگیری مشکل آنتن‌دهی در استان این‌بار از طریق نهاد ریاست‌جمهوری

گروه جامعه ـ در استان کرمان هر زمان بحرانی رخ می‌دهد؛ فرقی ندارد زلزله باشد یا سیل، آنتن‌دهی تلفن‌همراه و سیستم‌های ارتباطی با مشکل و اختلال مواجه می‌شود. مشکلی که در چند سال اخیر خود را به خوبی نشان داده است و پیگیری‌هایی هم برای رفع آن انجام شده است اما تاکنون، حتی ورود شخص وزیر ارتباطات هم نتوانسته آن را از سر راه بردارد و حالا این‌بار، استاندار کرمان قصد کرده تا این مشکل را ببرد پیش معاون اول رئیس‌جهور. استاندار کرمان، امروز پنجشنبه در این‌باره گفت: «کمبود امکانات ارتباطاتی و نامناسب بودن آنتن‌دهی در استان را از طریق معاون اول رئیس‌جمهور و نهاد ریاست‌جمهوری پیگیری می‌کنم».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی، پیش از ظهر پنجشنبه ۷ فروردین‌ماه، در جلسه‌ی فوق‌العاده شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که فرمانداران شهرستان‌‌های سیل‌زده‌ی رودبارجنوب، قلعه‌گنج، کهنوج، ریگان نیز به صورت ویدئوکنفرانس در آن حضور داشتند، این موضوع را در جریان بررسی مشکلات و اقدامات انجام شده و نحوه امدادرسانی در مناطق سیل‌زده مطرح کرد.
وی از کمبود امکانات ارتباطات و نامناسب بودن آنتن‌دهی در زمان بحران گلایه کرد و افزود: «این مسئله را از طریق معاون اول رئیس‌جمهور و نهاد ریاست‌جمهوری پیگیری می‌کنیم».
وی افزود: «قول وزیر ارتباطات و مصوبه‌ی سفر ایشان به استان کرمان این بود که ۹۵ درصد مسیرهای اصلی زیر پوشش تلفن‌همراه قرار گیرد و در هیچ نقطه‌ای بیش از ۵ کیلومتر قطعی نداشته باشیم که اصلا عملی نشده است».
فدائی گفت: «رفع مشکل آنتن‌دهی جاده‌های استان و زمان بحران به نظر می‌رسد از عهده استان و وزارتخانه خارج است و طی نامه‌ای با معاون اول رئیس‌جمهور پیگیر آن خواهیم شد».
در این جلسه، استاندار کرمان همچنین، در ارتباط با فرمانداران جنوب و شهرستان ریگان  در استان از روند امدادرسانی اولیه به روستاهای درگیر سیل و امکانات مورد نیاز آنها کسب اطلاع کرد.

او بیان کرد: «امدارسانی از سوی هلال‌احمر ادامه دارد و برنامه‌ریزی به شکلی باشد که توزیع کمک‌ها به شکل یکسان و هماهنگ در سطح تمام روستاها صورت گیرد».
استاندار کرمان با اشاره به اعلام مدیرکل هلال‌احمر استان مبنی بر توزیع ۲۷۱۶ بسته امدادی در روستاهای سیل‌زده و آماده بودن ۸۰۰ بسته دیگر گفت: «امدادرسانی اولیه به همه روستاها انجام شده و بسته‌های یک ماهه نیز از هفته آینده در ۱۴۵ روستا توزیع خواهد شد».
استاندار کرمان تاکید کرد: «فرمانداران حق ندارند از امکانات مورد نیاز برای منطقه خود در جای دیگر استفاده کنند، همه باید تابع ضوابط ستاد بحران در استان و شهرستان‌ها باشند و کمک‌ها با هماهنگی کامل از طریق هلال‌احمر و بسیج توزیع شود».
فدائی افزود: «توزیع چادر براساس ضوابط هلال‌احمر است و خارج از آن اگر درخواستی باشد باید با توافق هلال‌احمر و فرمانداری صورت گیرد». / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید