سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد

۳ سناریو در خصوص زمان اوج کرونا در ایران

گروه جامعه ـ سخنگوی وزارت بهداشت درباره‌ی اینکه مرحله‌ی دوم اوج کرونا در کشور چه زمانی خواهد بود؟ توضیحاتی داد.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایسنا کرمان، کیانوش جهانپور، روز پنجشنبه ۷ فروردین‌ماه درباره‌ی نگرانی از شیوع موج دوم کرونا در کشور و زمان پیش‌بینی شده برای این شیوع گفت: «برای هر بیماری سه سناریوی خوش‌بینانه، میانه و بدبینانه طراحی می‌شود که با توجه به روند بیماری سناریوها انتخاب می‌شوند. بر اساس نظر ستاد اپیدمیولوژی نیز در خوشبینانه‌ترین حالت نیمه فروردین، در حالت میانه تا اردیبهشت و در بدبینانه‌ترین حالت تا خردادماه ممکن است این بیماری ادامه داشته باشد که به نظر می‌رسد باید بیماری را مدیریت کرد».

وی افزود: «ما نمودارهای هیجانی و خیزهایی که مابقی کشورها اعلام می‌کنند را نداریم. به نظر می‌رسد با توجه به همراهی مردم و مداخلات انجام شده، این پیک تا بعد از میانه فروردین باشد و بعد از آن وارد مهار و کنترل می‌شویم. هرچند که این مساله از شرایط بهداشت و درمان کشورهای همسایه نیز تاثیر می‌گیرد. به عنوان مثال درست است که چین کرونا را مهار کرده، اما ممکن است بعد از این، از سایر کشورها این ویروس را دریافت کند که این هشدار برای شرایط ما نیز وجود دارد».

وی همچنین، درباره‌ی انتشار اخباری از شیوع «هانتاویروس» در چین گفت: «این ویروس موضوع جدیدی نیست. بلکه بیماری مشترکی بین انسان، حیوان و جوندگان کوچک است که در حال حاضر نه‌تنها در چین بلکه در هیچ کجا گزارش اپیدمی این ویروس را نداریم و به نظر می‌رسد بیشتر یک موضوع ژورنالیستی باشد تا دغدغه‌ی حوزه سلامت؛ البته هشدارها در مورد این ویروس به مانند گذشته است». / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید