شمار مبتلایان به کرونا در ایران تا عصر شنبه به 35 هزار و 408 نفر رسید

شناسایی ۳۰۷۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته / تلفات کرونا در ایران؛ ۲۵۱۷ نفر

گروه جامعه ـ وزارت بهداشت آمار تازه‌ای از مبتلایان به کرونا، بهبودیافتگان و جان‌باختگان بابت این بیماری تا ساعت ۱۴ شنبه ۹ فروردین‌ماه را اعلام کرد. در این‌باره، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: «تاکنون ۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و دو هزار و ۵۱۷ نفر به‌دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا سراسری، کیانوش جهانپور، روز شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از ابتلا به این ویروس بیان کرد: «به دنبال گسترش طرح بسیج ملی مقابله با کرونا تا امروز بیش از ۵۷ میلیون نفر از مردم کشور با ثبت‌نام در این طرح ملی تحت غربالگری قرار گرفته‌اند».

وی افزود: «براساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، سه هزار و ۷۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و تعداد بیماران مبتلا شده به این بیماری به ۳۵۴۰۸ نفر رسید».

جهانپور افزود: «خوشبختانه تاکنون ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند».

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود دو هزار و ۵۱۷ نفر در کشور محروم شده‌ایم».

وی ادامه داد: «سه هزار و ۲۰۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند».

جهانپور اظهار کرد: «اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و تقویت بیماریابی، افزایش آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت برای انجام آزمایش تشخیص کرونا و البته رعایت نکردن بخشی از جامعه به توصیه‌های وزارت بهداشت، از دلایل افزایش تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا در  کشور است».

وی گفت: «طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با تصویب رئیس‌جمهور تا بیستم فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت».

سخنگوی ستاد ملی مدیریت  و مقابله با کرونا اظهار کرد: «شایعه‌ها یا مطالب غیرعلمی منتشر شده و در برخی واحدهای خبری صداوسیما مبنی بر انتقال بیماری از طریق هوا مطرح شده، اما بر اساس پروتکل‌های بین‌المللی و اطلاعات علمی، ماسک هیچ کمکی به پیشگیری از انتقال این ویروس برای جمعیت عادی نخواهد کرد. هموطنان ما در این خصوص نگران نباشند. رعایت نکات بهداشتی که از طریق رسانه‌ها اعلام شده برای پیشگیری موثر است». / الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید