باتوجه به شیوع کرونا و برغم حضور حداقلی پرسنل محقق شد؛

تولید كنسانتره فراتر از برنامه در مجتمع مس سرچشمه

فردای کرمان – گروه اطلاع‌رسانی: معاون عملیات امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه گفت: «با وجود خطر شیوع بیماری كرونا كه حضور حداقلی كاركنان را در پی داشت و با وجود این‌كه با كمبود ۳۰درصدی نیروی انسانی در امور تغلیظ مواجهیم، اما با مسئولیت‌پذیری كاركنان سخت‌كوش امور تغلیظ مجتمع سرچشمه، و کار جهادی، تولید كنسانتره در كارخانه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه به میزان شش درصد فراتر از برنامه افزایش یافت».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط‌ عمومی مجتمع مس سرچشمه، مهندس علی‌ قاسم‌پور افزود: «با توجه به نام‌گذاری سال ۱۳۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «جهش تولید»، پرسنل امور تغلیظ در جهت تحقق شعار امسال، تمام همت خود را برای تولید به‌كار بستند و با مدنظر قرار دادن نقشه‌ی راه سال كه در رأس آن كرامت انسانی، تفكر و برنامه‌ریزی برای رسیدن به اهداف بود، كار را آغاز کرده و در سایه‌ی الطاف الهی و پشتوانه‌ی مدیریت محترم امور تغلیظ، استوارتر از همیشه در مسیر رونق صنعت مس، گام برداشته‌اند».
معاون عملیات امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه بیان كرد: «با همت، تلاش، همدلی و مسئولیت‌پذیری كاركنان سختكوش امور تغلیظ مجتمع سرچشمه در دو ماهه‌ی اول سال‌جاری، علاوه بر تحقق برنامه، در تولید كنسانتره حدود شش درصد فراتر از برنامه‌ی پیش‌بینی‌شده تولید داشته‌ایم».
وی ادامه داد: «برنامه‌ی پیش‌بینی فرآوری سنگ معدن ورودی امور تغلیظ تا پایان ۲۲ اردیبهشت‌ماه، ۴ میلیون و ۵۰۴هزار و ۱۰۸ تن سنگ معدن بوده كه ۴ میلیون و ۵۷۰هزار و ۳۴ تن سنگ معدن مورد فرآوری قرار گرفته و ۶۶هزار تن (معادل ۲درصد) فراتر از برنامه‌ی پیش‌بینی تولید بوده است».
قاسم‌پور همچنین گفت: «برنامه‌ی پیش‌بینی تولید كنسانتره امور تغلیظ تا پایان ۲۲ اردیبهشت‌ماه، ۱۰۳هزار و ۸۰ تن كنسانتره بوده كه ۱۰۹هزار و ۲۰۱ تن كنسانتره تولید شده و شش‌هزار و ۱۲۰ تن (معادل ۶درصد) فراتر از برنامه‌ی پیش‌بینی تولید بوده است و دو هزار و ۴۰۰ تن كنسانتره (معادل ۲٫۵درصد) نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش تولید داشته‌ایم».
وی با بیان این‌كه برنامه‌ی پیش‌بینی تولید مس محتوی امور تغلیظ تا پایان ۲۲ اردیبهشت‌ماه، ۲۴هزار و ۲۲۳ تن مس محتوی بوده، افزود: «تاكنون ۲۴هزار و ۷۰۸ تن تولید انجام شده كه ۴۸۴ تن (معادل ۲درصد) فراتر از برنامه‌ی پیش‌بینی تولید بوده است».
معاون عملیات امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه با اشاره به این‌که تحقق این تولیدات در گرو آماده‌به‌كاری تجهیزات اصلی شامل سنگ‌شكن‌ها، آسیاها و تجهیزات آبگیری كنسانتره و باطله است، درخصوص هدف سال ۱۳۹۹ امور تغلیظ در زمینه‌ی آماده‌به‌كاری تجهیزات گفت: «هدف ما در این رابطه ۹۰درصد آماده‌به‌كاری تجهیزات اصلی است كه از ابتدای سال ۹۹ تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه متوسط آماده‌به‌كاری تجهیزات اصلی ۹۶درصد بوده است».
وی بیان كرد: «دست‌یابی به این مهم در گرو پایش مستمر نیروی انسانی و تجهیزات است و همین امر باعث پایداری و جهش تولید امور تغلیظ در این دوماهه بوده است».
قاسم‌پور در پایان گفت: «جا دارد از كاركنان تلاشگر امور تغلیظ بابت تلاش جهادی و تحقق تولید فراتر از برنامه در دوماهه‌ی اول سال ۱۳۹۹ تشكر كنم؛ همچنین از حضور موثر واحدهای پشتیبانی مجتمع در دست‌یابی به جهش تولیدات كارخانجات امور تغلیظ و نیز از همكاری نزدیک امور معدن و امور نظارت بر پیمانكاران در راستای دست‌یابی به تولیدات فراتر از برنامه قدردانی می‌كنم».

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید