آمار بیماران کرونا در کشور تا عصر چهارشنبه به مرز 127 هزار نفر رسید

قربانیان کرونا در کشور؛ ۷۱۸۳ نفر

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته، تست کرونای دو هزار و ۳۴۶ بیمار در ایران مثبت شده است. با این حساب، شمار کل مبتلایان کرونا در کشور تا عصر چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه به ۱۲۶ هزار و ۹۴۹ نفر رسید.
به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا سراسری، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز چهارشنبه در این‌باره توضیح داد: «تاکنون ۱۲۶ هزار و ۹۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باختگان کرونا در کشور به ۷۱۸۳ نفر رسید».
کیانوش جهانپور افزود: «از دیروز تا امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۳۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد».
وی ادامه داد: «از بین مبتلایان جدید، ۴۵۷ مورد بستری و یک‌هزار و ۸۸۹ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند».
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت گفت: «خوشبختانه تاکنون ۹۸ هزار و ۸۰۸ نفر از بیماران بهبود یافته و مرخص شده‌اند. همچنین ۲۶۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».
وی افزود: «تاکنون ۷۳۱ هزار و ۲۱۳ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است».
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ادامه داد: «در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۸ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است».
وی اظهار کرد: «وضعیت ثبات نسبی که در برخی استان‌ها به جز خوزستان حاکم بود، برقرار است. اقدامات بسیار خوبی در استان خوزستان در بیماریابی فعال و اعمال محدودیت‌ها انجام شده است. البته موفقیت همه اقدامات منوط به مشارکت اجتماعی مردم، رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی، پرهیز از برگزاری تجمعات، پرهیز از سفرهای غیرضروری در این استان است».
به گزارش فردای‌کرمان، وزارت بهداشت از پنجم فروردین‌ماه آمار تفکیکی استان‌ها را ارائه نمی‌کند. تا ساعاتی دیگر، دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان درباره‌ی آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان گزارش خواهد داد. / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید