تمام اماکن ورزشی در مناطق سفید بازگشایی شد

شروع فعالیت رشتۀ بدنسازی و استخرهای روباز در مناطق زرد

فردای کرمان – گروه جامعه: بازگشایی تمام اماکن ورزشی در مناطق سفید و شروع فعالیت رشته‌ی بدن‌سازی و استخرهای روباز در مناطق زرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تازه‌ترین تصمیمات ستاد مقابله با کرونا است.
به گزارش فردای کرمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان سراسری، ستاد مقابله با کرونا در ورزش اطلاعیه‌ی شماره‌ی ۱۵خود را در خصوص نحوه‌ی آغاز فعالیت‌های ورزشی صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است: برابر ابلاغیه‌ی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین تصمیمات در خصوص از سرگیری فعالیت‌های ورزشی به این شرح اعلام می‌شود:
۱- هیچ محدودیتی در بازگشایی اماکن و سالن‌های ورزشی در کلیه‌ی رشته‌های ورزشی در مناطق سفید وجود ندارد.
۲- شروع فعالیت باشگاه‌های بدن‌سازی به صورت انفرادی و دیگر رشته‌های ورزشی انفرادی و استخرهای روباز در مناطق زرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی منعی ندارد.
۳- در شهرهای قرمز، رشته‌های انفرادی با تماس متوسط مانند بدن‌سازی و پرورش اندام با تاییدیه فضای فیزیکی توسط مرکز بهداشت شهرستان دانشگاه‌های علوم پزشکی یا دفاتر خدمات سلامت از اول خرداد ماه منعی ندارد.
۴- فعالیت رشته‌های ورزشی پر برخورد و تیمی در شهرهای زرد و قرمز همچنان ممنوع است.
۵- قبل از شروع به کار همه‌ی کارکنان شاغل در اماکن ورزشی انجام تست PCR الزامی است.
۶- پذیرش ورزشکاران مشکوک و بیمار در همه‌ی اماکن ورزشی ممنوع است.
۷- ثبت‌نام تمام باشگاه‌های ورزشی در سامانه‌ی وزارت بهداشت به نشانی www.salamat.gov.ir قبل از بازگشایی الزامی است.
۸- برگزاری مسابقات در هر شهری که بازگشایی انجام شده است، منوط به تاییدیه معاونت بهداشت وزارت بهداشت است.
در ادامه‌ی این اطلاعیه آمده است: «فعالیت ورزشی در تمام اماکن ورزشی فوق بایستی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شود».
ستاد مقابله با کرونا در ورزش خاطرنشان کرد: «فعالیت تمام باشگاه‌ها و اماکن ورزشی تحت نظارت افسران کنترل سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی و هیات‌های تابعه‌ی آن انجام می‌شود». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید