افزایش آمار مبتلایان به کرونا در بروجرد؛

مردم فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی را رعایت نمی‌کنند

فردای کرمان – گروه جامعه: رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان گفت: «عمده‌ی علت افزایش ویروس در بروجرد از سرگیری زندگی عادی، عدم توجه به نکات بهداشتی تاکید شده، بی‌توجهی به شعار در خانه بمانیم و عدم رعایت فاصله‌ی اجتماعی که قرار بود هوشمندانه باشد، است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا سراسری، دکتر محمد کاکاوند روز پنج‌شنبه بیان کرد: «با توجه به وضعیت قرمز ویروس کرونا در این شهرستان متاسفانه هر روز بر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و نیز تعداد افراد بستری شده افزوده می‌شود».
وی اظهار کرد: «ویروس برخلاف تصوری که مردم عامه فکر می‌کنند ضعیف نشده و با قدرت مبتلا می‌کند و حتی مرگ‌ و میر نیز دارد».
رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد افزود: «عمده‌ی علت افزایش ویروس در بروجرد از سرگیری زندگی عادی، عدم توجه به نکات بهداشتی تاکید شده، بی‌توجهی به شعار در خانه بمانیم و عدم رعایت فاصله‌ی اجتماعی که قرار بود هوشمندانه باشد، است».
کاکاوند اضافه کرد: «قرار بود ما این بیماری را با رعایت فاصله‌ی اجتماعی کنترل کنیم ولی رعایت نمی‌شود و همچنان بسیاری از مراسم‌ها و آیین‌های ختم و تشییع‌جنازه برگزار می‌شود و مردم به راحتی در بازار تردد دارند».
وی ادامه داد: «خیلی از خروج‌های مردم از خانه به سمت خیابان غیرضروری است که باید برای رعایت حال خود، نجات جان سالمندان خود و کسانی‌ که بیماری زمینه‌ای دارند فقط برای کارهای ضروری در محل‌های عمومی تردد کرد».
رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با بیان این‌که نمی‌دانیم چه زمانی این بیماری تمام می‌شود، افزود: «شبکه بهداشت و درمان بروجرد با تمام توان خود پای کار ایستاده است».
کاکاوند ادامه داد: «عدم ارائه‌ی آمار تعداد مبتلایان به کرونا به معنی آن نیست که مبتلا نداشته و ویروس کنترل شده بلکه در حال مدیریت این ویروس هستیم و هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم که آن را کنترل کنیم».
وی اظهار کرد: «رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی همچنان مورد تاکید است و حضور در تجمعات، مراسم ختم و عروسی و همچنین مکان‌های پر ازدحام می‌تواند خطر شیوع و انتقال ویروس کرونا را افزایش دهد».
کاکاوند اضافه کرد: «ادارات باید برای مراجعه‌کنندگان برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند به گونه‌ای که ازدحامی ایجاد نشود و مراجعه‌کنندگان با رعایت فاصله‌ی اجتماعی خدمات را دریافت کنند». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید