معاون استاندار لرستان مطرح کرد

وضعیت حاد کرونا در ۵ شهرستان لرستان

فردای کرمان – گروه جامعه: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اعلام وضعیت حاد کرونا در ۵ شهرستان گفت: «براساس تصمیمات این جلسه مقرر شد، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در نقاطی که وضعیت حادتری پیدا کرده‌اند، مجددا مسدود شوند. همچنین در سایر اماکن نباید تجمع شکل گیرد».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایلنا، محمود ثمینی در خصوص تدابیری که برای استان لرستان با توجه به قرار گرفتن بیماری در وضعیت هشدار در نظر گرفته شده است، بیان کرد: «استان اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد و در روزهای اخیر پنج شهرستان خرم آباد، بروجرد، درود، ازنا و چگینی در شرایط حادتر بیماری قرار گرفتند».
وی ادامه داد: «در همین راستا در نوزدهمین جلسه ستاد استانی تصمیماتی گرفته شد، مبنی بر این‌که آرامستان‌های استان لرستان مسدود شوند. همچنین با مشاغلی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، برخورد و تعطیل شوند».
معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان همچنین در خصوص وضعیت پارک‌ها و تفرجگاه‌ها گفت: «براساس تصمیمات این جلسه مقرر شد، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در نقاطی که وضعیت حادتری پیدا کرده‌اند، مجددا مسدود شوند. همچنین در سایر اماکن نباید تجمع شکل گیرد».
ثمینی درخصوص شرایط حضور در ادارات نیز توضیح داد: «در ادارات استان ارباب رجوع مکلف شده است از ماسک و دستکش استفاده کند و در غیر اینصورت از ورود به ادارات جلوگیری خواهد شد»..
وی ادامه داد: «همچنین برگزاری مجالس عروسی و عزداری‌ ممنوع است و از چاپ اعلامیه و بنر در سطح استان نیز که منجر به تشویق مردم برای حضور در تجمعات می‌شود، ممنوعیت به عمل می‌آید».
معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری لرستان در خصوص علت افزایش تعداد مبتلایان در استان لرستان گفت: «بخشی از آن به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی است و بخشی از آن به دلیل افزایش غربالگری و شناسایی افراد مبتلا به بیماری است.اوضاع اکنون در حال کنترل است».
وی در پاسخ به این سوال که آیا برای تعطیلات پیش رو محدودیت‌های تردد در سطح استان لرستان در نظر گرفته خواهد شد؟ گفت: «هیچ امکانی برای پذیرایی از گردشگران نخواهیم داشت. فعلا محدودیت تردد در استان نداریم و در پنج شهرستانی که در شرایط حادتر بیماری قرار دارند، محدودیت تردد صورت می‌گیرد، اما فعلا از پذیرش مهمان در استان معذوریم». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید