تازه‌ترین آمار رسمی از وضعیت کرونا در ایران تا عصر پنجشنبه؛

شناسایی ۲۳۹۲ بیمار جدید و مرگ ۶۶ نفر در شبانه‌روز گذشته

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته، تست کرونای دو هزار و ۳۹۲ نفر در ایران مثبت شده و شمار کل مبتلایان کرونا در کشور تا عصر پنجشنبه اول خردادماه به ۱۲۹ هزار و ۳۴۱ نفر رسید.
به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا سراسری، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز پنجشنبه در این‌باره گفت: «تاکنون ۱۲۹ هزار و ۳۴۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۲۴۹ رسید».
کیانوش جهانپور افزود: «در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (اول خرداد) بر اساس گزارش آزمایشگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی دو هزار و ۳۹۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که از بین مبتلایان جدید، ۳۵۱ مورد بستری (۱۸ درصد) و دو هزار و ۴۱ مورد (۸۲ درصد) سرپایی هستند».
وی افزود: «در طول ۲۴ ساعت گذشته ۶۶ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در کشور جان خود را از دست دادند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۷ هزار و ۲۴۹نفر جان خود را از دست داده‌اند».
جهانپور بیان کرد: «بر اساس این گزارش‌ها، تاکنون ۱۰۰ هزار و ۵۶۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در کشور بهبودیافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند».
وی اضافه کرد: «۲۶۵۵ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت در بخش‌های آی‌سی‌یو قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند».
وی گفت: «تاکنون ۷۴۶ هزار و ۴۵ آزمایش آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در ۱۲۶ آزمایشگاه کشور انجام شده است».
جهانپور افزود: «در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۲ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است».
به گزارش فردای‌کرمان، وزارت بهداشت از پنجم فروردین‌ماه آمار تفکیکی استان‌ها را ارائه نمی‌کند. تا ساعاتی دیگر، دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان درباره‌ی آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان گزارش خواهد داد. / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید