زالی:

مرگ ناشی از کرونا در تهران ۱۵ درصد کاهش یافت

فردای کرمان – گروه جامعه: فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران روز پنج‌شنبه از کاهش ۱۵ درصدی مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا ظرف ۲۴ گذشته در پایتخت خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا سراسری، دکتر علیرضا زالی روز پنج‌شنبه درباره‌ی وضعیت بیماری کرونا در تهران اظهار کرد: «در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های عادی و ۶۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری مراکز بهداشتی و درمانی بستری شده‌اند».
وی، تعداد بیماران کرونایی که در ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان‌های استان مرخص شده‌اند را ۲۶۲ نفر بیان کرد و افزود: «میزان مرگ و میر نیز تقریباً حدود ۱۵ درصد نیز نسبت به ۲۴ ساعت گذشته کاهش داشته است».
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: «در میزان مراجعات به مجموعه‌های بهداشتی با کاهش ۲۲ درصدی و در مجموعه‌ی مراجعات درمانی با کاهش ۲۹ درصدی مواجه شدیم».
زالی ادامه داد: «به نظر می‌رسد توجه به عواملی که روزهای گذشته نیز به آن تأکید کرده‌ام، یعنی بالا بودن میزان رعایت پروتکل‌های بهداشت فردی و جلوگیری خانواده‌ها از حضور افراد پرمخاطره در سطح شهر، در حفظ شرایط موجود و روند رو به کاهش بیماری بسیار مهم است».
وی تأکید کرد: «رعایت پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه در حوزه‌ی مشاغل و کسب و کار، ضروری است؛ همچنین افرادی که در زمره‌ی گروه‌های پرخطر قرار می‌گیرند، علاوه بر رعایت پروتکل‌ها باید از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند؛ زیرا نسبت به سایر افراد، میزان بالاتری از خطر، آنان را در معرض بستری شدن در بیمارستان قرار می‌دهد».
زالی یادآور شد: «برخی علائم جدید مانند علائم گوارشی، کاهش اشتها، از بین رفتن حس چشایی، اختلال در حس بویایی، سردردهای شدید، دردهای کمری همراه با تب و دردهای عضلانی و احساس کسالت عمومی را هم باید در کنار علائم تنفسی به تابلوی بالینی علائم بیماری اضافه کنیم».
وی بیان کرد: «در کنار علائم تنفسی که علائم شایع و بارز این بیماری هستند، برخی علائم گوارشی به ویژه اسهال‌های آبکی متناوب همراه با تب‌های خفیف نیز می‌تواند ظن بالینی تیم بالینی را نسبت به کرونا برانگیخته کند». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید