پیام مشترک امام جمعه، استاندار و رئیس مجمع نمایندگان کرمان به مناسبت روز جهانی قدس؛

روز قدس روز دفاع از حقی غصب شده است

فردای کرمان – گروه جامعه: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کرمان، محمدجواد فدائی استاندار کرمان و حسین امیری‌خامکانی رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس پیام مشترکی صادر کردند.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان در این پیام آمده است: «روز قدس روز اسلام است، روز قدس روز دفاع از حقی غصب شده است که گذشت زمان و سازشکاری منافقان از داغ آن نمی‌کاهد و به رسم عادت، ما را دچار نسیان نمی‌سازد. قدس قبله‌ی اول مسلمین و سرزمین مادری مردان و زنانی است که صاحبان اصلی این سرزمین هستند و در نظم نوین جهانی از این حق مسلم خود محروم گردیده و سال‌هاست که از خانه و سرزمین خود تبعید شده‌اند و یا در اردوگاه‌ها روزگار می‌گذرانند و تحت شکنجه و ظلم و جنایت قرار می‌گیرند و کودکان مظلوم و بی‌گناه خود را در مقابل خود از دست می‌دهند».
در ادامه‌ی این پیام آمده است: «تجربه‌ی تاریخی ما نشان داده است که در برابر ظالم جز با اقتدار و قوت و مقاومت نمی‌توان ایستاد. سال‌هاست که منادیان مذاکره و مصالحه با صهیونیست‌ها نیز به این مهم پی برده‌اند و به غیر قابل اعتماد بودن این خون‌آشام‌های روزگار اذعان دارند. امروز به برکت رهبری داهیانه و مبتنی بر سنت قرآن و اهل بیت(ع)، مقاومت در کشورهای اسلامی توسعه پیدا کرده است و محور مقاومت اسلامی از ایران تا عراق و یمن و فلسطین و سوریه و لبنان و… قوت و قدرت و امتداد یافته است. دستاورد مهم شهادت سردار رشید جبهه‌ی مقاومت اسلامی؛ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی این است که مجاهدان سرافراز کشورهای اسلامی در محور مقاومت به نحوی می‌اندیشند که علاوه بر جهاد خالصانه برای رهایی ملت‌های خود از چنگال استبداد و استکبار از آرمانی جهانی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی دفاع نمایند و وجه مشترک و مقدس یکایک آن‌ها آزادی قدس شریف و زوال رژیم صهیونیستی از جهان هستی است و همین آرمان خواب را از چشم آنان ربوده است».
این پیام می‌افزاید: «آرمانی که معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) پایه‌گذاری کردند و رهبری معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای مد ظله‌العالی بر عزت و عظمت این تفکر با هدایت‌گری‌های روشنگرانه خود افزودند و مجاهدانی چون حاج قاسم سلیمانی مسیرش را تسهیل نموده تا به پیروزی نهایی نزدیک شود و خورشید فتح و ظفر طلوع نماید. مسلمانان جهان این افتخار را داشتند که هر سال در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با راهپیمایی پر شور خود، بر آرمان آزادی قدس تاکید می‌کردند و امسال که ویروس منحوس کرونا این امکان را سلب کرده، چیزی از شور و حرارت مسلمین برای تحقق این آرمان کاسته نشده است».
در پایان پیام آمده است: «ان‌شاء‌الله امسال گوش دل به بیانات رهبر فرزانه انقلاب خواهیم سپرد و آزادی قدس شریف را که خون‌بهای هزاران شهید مقاومت در اقصی نقاط عالم است به گونه‌ای دیگر طنین‌انداز خواهیم کرد. به امید آزادی قدس شریف». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید