تازه‌ترین آمار رسمی از وضعیت کرونا در کشور تا عصر جمعه؛

شناسایی ۲۳۱۱ بیمار جدید و مرگ ۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته، تست کرونای دو هزار و ۳۱۱ نفر دیگر در کشور مثبت شد و شمار کل مبتلایان در ایران تا عصر جمعه، دوم خردادماه به ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر رسید.
به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا سراسری، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: «تاکنون ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به هفت‌هزار و ۳۰۰ نفر رسید».
کیانوش جهانپور روز جمعه درباره‌ی آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: «از دیروز تا امروز دوم خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۳۱۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد».
وی ادامه داد: «از بین مبتلایان جدید، ۴۱۳ مورد بستری و هزار و ۸۹۸ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند و مجموع بیماران کرونا در کشور به ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر رسید».
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به هفت‌هزار و ۳۰۰ نفر رسید:».
وی افزود: «خوشبختانه تاکنون ۱۰۲ هزار و ۲۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. همچنین دو هزار و ۶۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».
جهانپور گفت: «تاکنون ۷۶۳ هزار و ۹۱۳ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است».
وی اظهار کرد: «وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است».
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت بیان کرد: «در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر و در شش استان، یک مورد فوتی گزارش شده است».
به گزارش فردای‌کرمان، وزارت بهداشت از پنجم فروردین‌ماه آمار تفکیکی استان‌ها را ارائه نمی‌کند. تا ساعاتی دیگر، دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان درباره‌ی آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان گزارش خواهد داد. / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید