آخرین وضعیت کرونا در استان تا عصر جمعه؛

آمار بیماران کرونا در استان کرمان به ۱۴۰۳ نفر رسید/تاکنون ۶۹ نفر جان باخته‌اند

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: در شبانه‌روز گذشته، با انجام آزمایش تشخیص کرونا بر روی ۳۰۱ نمونه‌ی مشکوک، ۶۴ بیمار جدید در استان کرمان شناسایی شد. بیش‌ترین آمار مبتلایان جدید مربوط به حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی «جیرفت» با ۴۱ بیمار است. بعد از جیرفت، حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی «کرمان» با ۲۲ بیمار جدید بیش‌ترین آمار امروز استان را به خود اختصاص داده است. یک نفر از مبتلایان جدید هم از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی «بم» است. با اضافه شدن بیماران جدید، شمار کل بیماران کرونا در استان کرمان تا عصر جمعه، دوم خردادماه به یک‌هزار و ۴۰۳ نفر رسید. متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، بنا به اعلام سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، یک بیمار مبتلا به کرونا نیز جان خود را در جدال با این بیماری از دست داد و شمار قربانیان در استان به ۶۹ نفر رسید.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، دکتر مهدی شفیعی، سخنگوی این دانشگاه عصر جمعه، دوم خردادماه درباره‌ی آخرین وضعیت کرونا در استان توضیحات بیش‌تری داد.
وی با بیان این‌که ۶۴ بیمار جدید با انجام آزمایش بر روی ۳۰۱ نمونه‌ی مشکوک در آزمایشگاه‌های استان شناسایی شده‌اند، گفت: «بیماران جدید شامل ۹ مورد بیمار بستری، ۳۱ مورد بیمار سرپایی، ۱۷ مورد پرسنل درمانی و هفت مورد اطرافیان بیمارانی هستند که پیش از این تست آن‌ها مثبت شده و در غربال‌گری فعال ما شناسایی شده‌اند».
وی افزود: « ۳۶ نفر از بیماران جدید زن و ۲۸ نفرشان مرد هستند».
شفیعی ادامه داد: «۲۲ نفر از بیماران جدید از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، ۴۱ نفر از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت و یک نفر از بیماران جدید از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی بم هستند».
وی با بیان این‌که تعداد کل بیماران قطعی کرونا در استان کرمان تا روز جمعه به یک‌هزار و ۴۰۳ نفر رسید، اظهار کرد: «از مجموع این بیماران، ۶۵۹ نفر بستری و ۷۴۴ نفر سرپایی و اطرافیان بیمار بوده‌اند».
مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان سپس گفت: «متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک زن در حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی بم به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داد».
وی افزود: «بنابراین مجموع جان‌باختگان کرونا در استان از ابتدای اپیدمی تاکنون به ۶۹ نفر رسیده است» /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید