تازه‌ترین آمار رسمی از وضعیت کرونا در ایران تا عصر شنبه؛

شناسایی ۱۸۶۹ بیمار جدید و مرگ ۵۹ نفر در شبانه‌روز گذشته

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته، تست کرونای یک‌هزار و ۸۶۹ نفر در ایران مثبت شده و شمار کل مبتلایان کرونا در کشور تا عصر شنبه سوم خردادماه به ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر رسید.
به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا سراسری، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز شنبه در این‌باره گفت: «تاکنون ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۳۵۹ رسید».
کیانوش جهانپور روز شنبه در این‌باره توضیح داد: «در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (سوم خردادماه) بر اساس گزارش آزمایشگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی هزار و ۸۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که از بین مبتلایان جدید، ۳۸۶ مورد بستری جدید (۲۰ درصد) و هزار و ۴۸۳ (۸۰ درصد) از بیماران سرپایی و افرادی که از رهگیری تماس نزدیک با مبتلایان شناسایی شدند، هستند».
وی افزود: «در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در کشور جان خود را از دست دادند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۷ هزار و ۳۵۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند».
جهانپور بیان کرد: «براساس این گزارش‌ها تاکنون ۱۰۴ هزار و ۷۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در کشور بهبودیافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند».
وی اضافه کرد: «۲۶۳۳ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت در بخش‌های آی‌سی‌یو قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند».
وی گفت: «تاکنون ۷۸۱ هزار و ۲۸۶ آزمایش تشخیص کرونا در آزمایشگاه‌های کشور انجام شده است».
جهانپور افزود: «وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است. در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است».
به گزارش فردای‌کرمان، وزارت بهداشت از پنجم فروردین‌ماه آمار تفکیکی استان‌ها را ارائه نمی‌کند. تا ساعاتی دیگر، دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان درباره‌ی آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان گزارش خواهد داد. / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید