آخرین آمار کرونا در استان تا عصر شنبه؛

۱۴۲۱ مبتلا و ۷۰ قربانی در استان کرمان

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: در شبانه‌روز گذشته، با انجام آزمایش بر ۱۴۰ نمونه‌ی مشکوک به کرونا در استان کرمان، ۱۸ بیمار جدید شناسایی شد. مبتلایان جدید از مناطق تحت پوشش دانشگاه‌های علوم‌پزشکی «کرمان و رفسنجان» هستند. بنا به گفته‌ی سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، آزمایشگاه جیرفت در شبانه‌روز گذشته، آزمایش تشخیص کرونا انجام نداده است. با افزودن مبتلایان جدید، شمار کل بیماران کرونا در استان کرمان تا عصر شنبه سوم خردادماه به «یک‌هزار و ۴۲۱ نفر» رسید. متاسفانه، در شبانه‌روز گذشته، یک زن مبتلا به کرونا که اهل سیستان‌وبلوچستان اما در یکی از مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان ساکن بوده، جان خود را از دست داد و شمار قربانیان به ۷۰ نفر رسید.
به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، دکتر مهدی شفیعی، عصر شنبه، درباره‌ی آخرین وضعیت کرونا در استان توضیحات بیش‌تری داد.
وی با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته، با انجام آزمایش بر ۱۴۰ نمونه‌ی مشکوک، ۱۸ بیمار جدید در استان کرمان شناسایی شد، گفت: «مبتلایان جدید شامل دو مورد بیمار بستری، پنج مورد بیمار سرپایی، سه مورد پرسنل بهداشتی و درمانی هشت مورد اطرافیان بیمارانی هستند که تست آن‌ها مثبت شده و در طرح غربالگری فعال ما شناسایی شده‌اند».
وی افزود: «۱۱ نفر از مبتلایان جدید زن و هفت نفرشان مرد هستند».
شفیعی با بیان اینکه یک نفر از بیماران جدید از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان است، ادامه داد: «۱۷ نفر دیگر از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان هستند».
وی یادآور شد: «دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت در ۲۴ ساعت گذشته انجام آزمایش نداشته است».

شفیعی افزود: «تعداد کل موارد دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای اپیدمی تا امروز شنبه به یک‌هزار و ۴۲۱ نفر رسید که ۶۶۱ نفر از آن‌ها بستری و ۷۶۰ نفر بیماران سرپایی و اطرافیان بیماران بوده‌اند».
مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان سپس گفت: «متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک زن که در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ساکن اما از استان سیستان‌وبلوچستان بود، به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده است».
وی اضافه کرد: «با این حساب، مجموع جان‌باختگان کرونا در استان از ابتدای اپیدمی تاکنون به ۷۰ نفر رسید». / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید