معاون استاندار کرمان روز شنبه اعلام کرد

پایان تعطیلیِ موزه‌ها و اماکن تاریخی

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: ستاد مدیریت کرونا در استان کرمان، امروز شنبه، تصمیمات تازه‌ای گرفت. حضور همه‌ی کارکنان، به‌جز بیماران کرونا و بیماران زمینه‌ای در محیط کاری خود از دهم خردادماه، بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی بعد از عیدفطر و همچنین برگزاری امتحانات دانش‌آموزان پایه‌ی نهم به‌صورت مجازی در صورت تایید وزارت‌خانه و تامین زیرساخت‌های آن، از جمله این مصوبات است.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایسنا کرمان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان امروز شنبه در این‌باره گفت: «تاکنون فعالیت کارکنان اداری به صورت حضور یک سوم و دو سوم بود که از تاریخ ۱۰ خردادماه همه کارکنان باید در محیط کار خود حضور داشته باشند؛ به استثناء کسانی که علائم ویروس کرونا را دارند یا به دلیل بیماری زمینه‌ای، به تشخیص مراجع ذیصلاح، نمی‌توانند در محل کار حضور داشته باشند».

محمدصادق بصیری افزود: «در جلسه‌ی امروز شنبه ستاد استانی کرونا مصوب شد موزه‌ها و اماکن تاریخی بعد از عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی بازگشایی شود».

وی ادامه داد: «تالارها و سالن‌های پذیرایی نیز مشروط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و صرفا برای تهیه و سرو غذا می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند و برای مراسم دیگر، فعلا محدودیت خواهند داشت».

معاون استاندار کرمان گفت: «والدین دانش‌آموزان پایه‌ی نهم و به ویژه جنوب استان که این روزها بیش‌تر در معرض گردش ویروس قرار دارند، درخواست داشتند امتحانات به صورت مجازی برگزار شود که ستاد با این موضوع موافقت کرد با این شرط که آموزش و پرورش زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده و با وزارتخانه هماهنگی لازم صورت بگیرد».

وی اظهار کرد: «اتحادیه بازی‌های رایانه‌ای درخواست بازگشایی داشتند که دانشگاه علوم‌پزشکی هنوز موافقت نکرده و قرار شد یک کمیته در این زمینه بررسی کند و در صورتی که شرایط فراهم باشد و دانشگاه موافقت کند، تصمیم‌گیری خواهد شد».

وی اضافه کرد: «استفاده از بوستان‌ها و پارک‌ها صرفا برای قدم زدن و استفاده از هوای آزاد است و شهروندان باید این حضور و راه‌اندازی را پلکانی پیش ببرند تا با شیوع مجدد بیماری مواجه نشویم».

معاون استاندار کرمان گفت: «استان کرمان تاکنون در زمینه‌ی مدیریت کرونا خوب عمل کرده است».

وی بیان کرد: «برخی صنوف در این جریان قطعا آسیب دیده و می‌بینند که باید برای آن‌ها فکری کرد». / الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید