تازه‌ترین آمار رسمی از وضعیت کرونا در ایران تا عصر یکشنبه؛

شناسایی ۲۱۸۰ بیمار جدید کرونا در کشور / شمار قربانیان به ۷۴۱۷ نفر رسید / خوزستان همچنان در وضعیت قرمز

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته، تست کرونای دو هزار و ۱۸۰ نفر در ایران مثبت شده و شمار کل مبتلایان کرونا در کشور تا عصر یکشنبه چهارم خردادماه به ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر رسید.
به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا سراسری، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز یکشنبه در این‌باره گفت: «تاکنون ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۷۴۱۷ نفر رسید».
کیانوش جهانپور روز یکشنبه در این‌باره توضیح داد: «از دیروز تا امروز چهارم خردادماه ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۸۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد».
وی ادامه داد: «از بین مبتلایان جدید، ۳۶۴ مورد بستری و هزار و ۸۱۶ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند».
جهانپور افزود: «روند بیماریابی در کشور تقویت شده و موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان، امروز ۸۳ درصد از بیماران جدید را تشکیل می‌دهند. البته چندین هفته است که موارد جدید سرپایی بیش از ۸۰ درصد موارد جدید را شامل می‌شوند».
وی بیان کرد: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۸ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۴۱۷ نفر رسید».
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: «خوشبختانه تاکنون ۱۰۵ هزار و ۸۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و مرخص شده‌اند».
وی با بیان اینکه ۲۶۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، اظهار کرد: «تاکنون ۸۰۰ هزار و ۵۱۹ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است».
جهانپور اضافه کرد: «وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است».
وی گفت: «در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۳ استان موارد فوتی صفر و در هشت استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است».
به گزارش فردای‌کرمان، وزارت بهداشت از پنجم فروردین‌ماه آمار تفکیکی استان‌ها را ارائه نمی‌کند. تا ساعاتی دیگر، دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان درباره‌ی آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان گزارش خواهد داد. / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید