تازه‌ترین آمار رسمی از وضعیت کرونا در ایران تا عصر چهارشنبه؛

شناسایی ۲۰۸۰ بیمار جدید کرونا در کشور / حال ۲۵۵۱ نفر از بیماران وخیم است

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته، تست کرونای دو هزار و ۸۰ نفر در ایران مثبت شده و شمار کل مبتلایان کرونا در کشور تا عصر چهارشنبه هفتم خردادماه به ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر رسید که از این تعداد، تاکنون ۱۱۱ هزار و ۱۷۶ نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا سراسری، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز چهارشنبه گفت: «تاکنون ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر به طور قطعی به کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۵۶۴ نفر رسید».

کیانوش جهانپور در این‌باره توضیح داد: «در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (هفتم خردادماه) بر اساس گزارش آزمایشگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی دو هزار و ۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۴۱۲ مورد بستری و هزار و ۶۶۸ (۸۰درصد) نفر از موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند».

وی ادامه داد: «بر اساس این گزارش‌ها تاکنون ۱۱۱ هزار و ۱۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور بهبودیافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند».

وی اضافه کرد: «۲۵۵۱ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت در بخش‌های آی‌سی‌یو قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند».

وی گفت: «تاکنون ۸۵۶ هزار و ۵۴۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است».

جهانپور افزود: «استان خوزستان کماکان وضعیت قرمز دارد، در بقیه‌ی نقاط کشور وضعیت بهتری داریم و توصیه مکرر و تکراری وزارت بهداشت این است که مردم همچنان اصول بهداشتی مانند شست‌وشوی مداوم دست‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرند».

به گزارش فردای‌کرمان، وزارت بهداشت از پنجم فروردین‌ماه آمار تفکیکی استان‌ها را ارائه نمی‌کند. تا ساعاتی دیگر، دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان درباره‌ی آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان گزارش خواهد داد.  / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید