مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد

مراکز علمی آزاد و زبان بازگشایی می‌شوند

فردای کرمان – گروه جامعه: مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: «مراکز علمی آزاد و زبان با رعایت دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا که از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است، بازگشایی می‌شوند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری‌نسب از بازگشایی مراکز علمی آزاد و زبان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خبر داد و افزود: «در این دستورالعمل پیش‌بینی‌های لازم برای حفظ سلامت دانش‌آموزان و کارکنان مراکز غیردولتی علمی آزاد و زبان انجام شده است از جمله ضدعفونی کردن محیط آموزشگاه‌ها، تامین مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده به اندازه‌ی کافی، ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در محل کلاس‌ها و یا سایر فضاهای فیزیکی و ارائه‌ی آموزش‌های لازم به مربیان، کارکنان و دانش‌آموزان برای رعایت مسائل بهداشتی».
وی بیان کرد: «در هر آموزشگاه یک نفر از پرسنل یا نیروی آموزش‌دیده برای نظارت و پاسخگویی در امور بهداشتی که ترجیحا مدیر آن مر کز باشد، پیش‌بینی شده است».
اسکندری‌نسب با تاکید بر شرایط تهویه‌ی مناسب فضای فیزیکی، تجهیز سیستم‌های آبخوری، تجهیز سرویس‌های بهداشتی به مواد شوینده‌ی مناسب و همچنینی دفع بهداشتی زباله‌ها توسط نیروی آموزش‌دیده‌ی مناسب گفت: «چینش صندلی‌ها با رعایت فاصله‌ی ۸/۱ تا دو متر رعایت می‌شود و حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت هر کلاس پذیرش خواهد شد».
وی اضافه کرد: «استفاده از وسایل بهداشت فردی مانند دستکش و ماسک برای کارکنان و مربیان الزامی است و توصیه می‌شود دانش‌آموزان نیز حتما از وسایل شخصی و ماسک استفاده کنند».
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به این‌که توزیع هرگونه مواد غذایی و خوراکی در آموزشگاه‌ها ممنوع است، توصیه کرد: «دانش‌آموزان از آب‌های آشامیدنی در بطری‌های کوچک شخصی استفاده کنند».
وی بیان کرد: «حضور تمامی افراد دارای بیماری زمینه‌ای، قلبی، تنفسی، نقص سیستم ایمنی و مشکوک به بیماری کرونا بدون مجوز پزشک مربوطه در کلاس‌های آموزشگاه‌ها ممنوع است».
اسکندری‌نسب گفت: «شورای نظارت آموزش و پرورش با حضور نمایندگان حوزه‌ی مشارکت‌های مردمی، شورای موسسان مراکز غیردولتی و دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت نظارت بر فرآیند بازگشایی و ادامه‌ی فعالیت مراکز غیردولتی علمی و زبان را به عهده دارد». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید