چین مدعی شد

واکسن کرونا تا پایان سال وارد بازار می‌شود

فردای کرمان – گروه جامعه: همزمان با تلاش جهانی برای دستیابی به واکسن کرونا، چین اعلام کرد این واکسن را تا پایان سال جاری میلادی وارد بازار خواهد کرد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا سراسری، کمیسیون مدیریت و نظارت ارزیابی‌های دولتی چین روز یکشنبه اعلام کرد در حال حاضر پنج واکسن کرونا در این کشور در حال گذراندن مراحل مختلف از جمله آزمایش‌های بالینی هستند.
گزارش حاکی است واکسن مشترک آزمایشگاه بیولوژیک ووهان، کانون شیوع اولیه‌ی ویروس کرونا و یک موسسه‌ی تحقیقاتی پکن نسبت به سایر واکسن‌ها پیشرفت بیشتری دارد و احتمالا تا پایان سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد.
این واکسن که اکنون در فاز دوم آزمایش قرار دارد تا کنون بر روی دو هزار نفر آزمایش شده و ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ هزار میلیون دوز را دارد.
آزمایش‌های بالینی واکسن‌ها روی انسان باید سه مرحله را پشت سر بگذارد، مرحله‌ی اول عمدتا آزمایش در دامنه‌ی کوچک انجام می‌شود و بر افراد سالم و عمدتاً سنین جوان و میانسال متمرکز می‌شود.
در مرحله‌ی دوم آزمایش‌های بالینی، دامنه‌ی سنی گسترش می‌یابد و تعداد افراد داوطلب هم بیشتر می‌شود. این داوطلبان پیوسته تحت پیگیری و نظارت پزشکی قرار دارند تا محققان شرایط و زمان به وجود آمدن پادتن بعد از تزریق واکسن و مدت دوام ایمنی در افراد را یادداشت و بررسی کنند.
هنگامی که ایمنی و اثربخشی واکسن در این دو مرحله تایید شد می‌توان آن را در مرحله‌ی سوم آزمایش بالینی وارد کرد، در این مرحله تعداد داوطلبان دریافت واکسن به میزان قابل توجهی، در حد هزاران یا حتی ده‌ها هزار نفر افزایش می‌یابد. /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید