در جلسۀ بررسی مشکلات آب آشامیدنی روستاهای چترود مطرح شد

فرسودگی شبکه آبرسانی موجب هدررفت آب می‌شود

فردای کرمان – گروه اطلاع‌رسانی: به منظور بررسی مشکلات آب آشامیدنی روستاهای بخش چترود، جلسه‌ی هم‌اندیشی با حضور امام جمعه و بخشدار چترود، دهیار روستاهای توابع بخش چترود، اعضای شورای اسلامی بخش چترود، مدیر آبفا و مدیر نظارت بر خدمات مشترکین آبفا شهرستان کرمان برگزار شد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب شهرستان کرمان، در این جلسه حجت‌الاسلام علی زمانی امام جمعه چترود با اشاره به این‌که آب مایه حیات است و در قرآن کریم خداوند به این نعمت اشاره داشته است اظهار کرد: «شبکه‌ی آبرسانی در روستاها بسیار فرسوده است و همین فرسودگی باعث هدررفت آب می‌شود».
وی افزود: «در شرایطی که با کمبود آب مواجه هستیم هدررفت آب به دلیل فرسودگی هیچ توجیهی ندارد».
محمدرضا حاج‌غنی بخشدار چترود نیز با اشاره به این‌که بسیاری از روستاهای بخش چترود مشکلات کمبود شدید آبرسانی از جمله نبود آب شرب، کمبود آب شرب و شبکه‌ی فرسوده دارند، بیان کرد: «قطعا این مشکلات در روزهای آینده و با گرم‌تر شدن هوا بیشتر می‌شود و باید از الآن چاره‌اندیشی کرد».
حمید صمدانی، مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمان در این جلسه با اشاره به این‌که ۱۷۶ روستا در سطح شهرستان کرمان با اجرای طرح ادغام ادارات آب روستایی و شهری به شرکت آب و فاضلاب شهرستان کرمان پیوستند، گفت: «باید با درایت و گذاشتن وقت در شرایطی که اعتبار نداریم مشکلات را برطرف کنیم ».
وی افزود: «۲۶ هزار اشتراک آب در روستاهای شهرستان کرمان وجود دارد که با همین منابع محدود و کمبود اعتبارات باید مدیریت شود».
صمدانی با بیان این‌که امروز آب ارزان‌ترین کالایی است که در اختیار ما قرار می‌گیرد و مردم به ارزش آن توجه نمی‌کنند و صرفه‌جویی انجام نمی‌شود، ادامه داد: «متاسفانه در روستاها این فرهنگ از گذشته وجود دارد که از آب شرب برای آبیاری باغچه و زمین‌های کشاورزی و برای دام و دامداری استفاده می‌کنند که این فرهنگ باید اصلاح شود».
گفتنی است در این جلسه تمهیداتی در خصوص رفع مشکل آب آشامیدنی روستاهای توابع چترود اندیشیده شد. /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید