تازه‌ترین آمار رسمی از وضعیت کرونا در ایران تا عصر یکشنبه؛

شناسایی ۲۴۸۹ بیمار جدید کرونا در کشور / ۱۴۴ نفر دیگر جان باختند

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته، تست کرونای « دو هزار و ۴۸۹ نفر» دیگر در ایران مثبت شده است. از این تعداد، « یک‌هزار و ۴۰۶ نفرشان» بستری شده‌اند. با اضافه شدن موارد جدید، شمار کل مبتلایان به کرونا در کشور تا عصر یکشنبه هشتم تیرماه به «۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر» رسید. همچنین، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۴ نفر از بیماران کرونا در کشور جان باختند و شمار کل قربانیان به «۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر» رسید. بنا به اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر، استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استان‌های بوشهر، ایلام، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا سراسری، معاون وزیر بهداشت روز یکشنبه هشتم تیرماه گفت: «تاکنون ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید».

سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: «در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۸ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ـ ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک‌هزار و ۴۰۶ مورد بستری شدند».

.

معاون وزیر بهداشت گفت: «خوشبختانه تاکنون ۱۸۳ هزار و ۳۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند». وی اضافه کرد: «همچنین ۲۹۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».

لاری بیان کرد: «تاکنون یک میلیون و ۶۱۰ هزار و ۸۶۹ آزمایش تشخیص کووید ـ ۱۹ در کشور انجام شده است».

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استان‌های بوشهر، ایلام، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند».

به گزارش فردای‌کرمان، وزارت بهداشت از پنجم فروردین‌ماه آمار تفکیکی استان‌ها را ارائه نمی‌کند و در حالی‌که تا پیش از این، از سوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان درباره‌ی آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان گزارش‌هایی ارائه می‌شد، از پنجشنبه ۲۲ خردادماه، وزارت بهداشت آماردهی استان‌ها را نیز متوقف کرده است و از یکشنبه‌ی ۲۵ خردادماه، تنها آمار بیماران بستری و جان‌باختگان کرونا در استان ارائه می‌شود که تا ساعتی بعد در فردای‌کرمان منتشر خواهد شد. / الف

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید