سخنگوی علوم‌پزشکی کرمان عصر یکشنبه اعلام کرد

شمار قربانیان کرونا در استان کرمان به ۱۴۷ نفر رسید

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: طی شبانه‌روز گذشته، ۵۸ بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شده‌اند. بیش‌ترین آمار امروز با ۲۹ بیمار بستری، مربوط به جنوب استان است. بعد از آن، مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان قرار دارند با ۱۷ بیمار جدید.

بنا به اعلام سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، هم‌اکنون۱۸۱ بیمار کرونا در استان بستری هستند. متاسفانه، طی شبانه‌روز گذشته «شش نفر» از بیماران هم به‌دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این بیماری در استان تا روز یکشنبه هشتم تیرماه به ۱۴۷ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان امروز از افزایش ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی موارد بستری و مرگ‌ومیر کرونا در استان طی یک ماه گذشته نسبت به دوره‌ی قبل از آن خبر داد و با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی توسط همگان، هشدار داد که اگر وضع به همین منوال پیش برود، استان گرفتار یک بحران خواهد شد.

استان کرمان، بنا به اعلام علوم‌پزشکی کرمان و براساس شاخص‌های تعریف شده، هم‌اکنون در وضعیت «پرخطر و بسیار پرخطر» کرونا قرار دارد و در حالی‌که تا سه هفته پیش، نیمی از شهرستان‌های استان در وضعیت سفید قرار داشتند، اکنون هیچ منطقه‌ی سفیدی در استان وجود ندارد.

لازم به ذکر است که شیوه‌ی آماردهی درباره‌ی اپیدمی کرونا مدتی است که تغییر کرده و تنها تعداد «بیماران بستری و جان‌باختگان» از سوی علوم‌پزشکی کرمان در اختیار رسانه‌ها قرار داده می‌شود.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی علوم‌پزشکی کرمان، دکتر مهدی شفیعی، سخنگوی این دانشگاه عصر یکشنبه هشتم تیرماه با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵۸ بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، گفت: «۱۷ نفر از آن‌ها از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان و ۲۹ نفرشان از حوزه‌ی دانشگاه جیرفت هستند».

وی افزود: «همچنین، سه نفر از بیماران بستری، از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی بم و۹ نفرشان، از حوزه دانشکده علوم‌‌پزشکی سیرجان هستند».

شفیعی با بیان اینکه در حال حاضر، ۱۸۱ بیمار کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، ادامه داد: «۸۳ نفر از بیماران بستری در حوزه‌ی علوم‌پزشکی کرمان، ۴۳ نفر از حوزه‌ی دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان، ۳۳ نفر حوزه‌ی جنوب، ۱۶ نفر حوزه‌ی علوم‌پزشکی رفسنجان و ۶ نفر در حوزه‌ی دانشگاه بم بستری هستند و خدمات بیمارستانی به آن‌ها ارائه می‌شود».  وی اظهار کرد: ««از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۵۳۷ نفر در استان، به‌دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند».

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان سپس اظهار کرد: «متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، شش بیمار کرونا نیز جان خود را از دست دادند. دو نفر از جان‌باختگان، از شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان و سه نفر دیگر هم از مناطق تحت پوشش دانشگاه جیرفت هستند». وی اضافه کرد: «یک نفر از جان‌باختگان شبانه‌روز گذشته نیز از حوزه‌ی دانشگاه رفسنجان است».

به گفته‌ی شفیعی، از ابتدای اپیدمی کرونا در استان تاکنون، ۱۴۷ نفر به دلیل ابتلا به کووید ـ ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش فردای‌کرمان تا روز چهارشنبه ۲۱ خردادماه، در گزارش آماری روزانه، آمار مبتلایان جدید و اینکه سرپایی هستند یا بستری و یا از پرسنل بهداشتی و درمانی نیز اعلام می‌شد که تا آن تاریخ، شمار کل این مبتلایان به کرونا در استان کرمان به ۲۹۴۹ نفر رسیده بود. از آن پس اما تنها آمار بیماران بستری و جان‌باختگان در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد. / الف

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید