رئیس علوم‌پزشکی همدان خبر داد

کرونا در همدان افزایشی شد

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: همدان که پیش از این جزو مناطق سبز کرونا بوده، اکنون با افزایش ابتلا مواجه شده به گونه‌ای که رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی همدان از کمبود جدی دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان‌های این استان خبر داده و گفته که قیمت این دستگاه از ۱۱۰ میلیون به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و در این مدت، یک دستگاه را توانسته‌اند با ده‌ها واسطه خریداری کنند که در یکی از بیمارستان‌ها در حال نصب است. به گفته‌ی او، دلیل اصلی شیوع کرونا در همدان، برگزاری مهمانی و دورهمی خانوادگی است و طی روزهای اخیر، یک فرد مبتلا به کرونا، ۴۸ نفر دیگر را در یک میهمانی مبتلا کرده است.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا همدان، رشید حیدری‌مقدم روز یکشنبه هشتم تیرماه، در ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: «برگزاری مهمانی و دورهمی‌های خانوادگی موجب ابتلای ۱۷۴ تن به ویروس کرونا در این استان شده است.تنها یک فرد مبتلا به کرونا در همدان ۴۸ نفر را در یک مهمانی به بیماری کرونا مبتلا کرده‌ که این روند در تجمعات خانوادگی همچنان به چشم می‌خورد».

وی بیان کرد: «هم‌اکنون تعدادی از افراد غیربومی مبتلا به ویروس کرونا که ساکن کردستان و کرمانشاه هستند، در این استان‌ها پذیرش نشده و برای بستری و مداوا به همدان آمدند که با توجه به شرایط خاص در بیمارستان‌های این استان پذیرش می‌شوند».

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی همدان  با بیان اینکه هم اینک به شدت به دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان شهید بهشتی و امام حسین ملایر (ع) نیاز داریم، افزود: «یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های علوم پزشکی تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران است و دستگاه اکسیژن‌ساز موجود کفاف بیماران بستری در بیمارستان‌ها را نمی‌دهد».

وی ادامه داد: «قیمت این دستگاه از ۱۱۰ میلیون به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته با این وجود یک دستگاه با ده‌ها واسطه خریداری شد و هم اینک در حال نصب در بیمارستان سینا است».

وی گفت: «شاخص سرایت‌پذیری ویروس کرونا یعنی هر فرد آلوده چند فرد را می‌تواند بیمار کند از عددی کمتر از یک به ۱.۱۵ رسیده و این افزایش شاخص سرایت‌پذیری نگرانی جدی علوم پزشکی است»./ الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید