تازه‌ترین آمار رسمی از وضعیت کرونا در ایران تا عصر دوشنبه؛

شناسایی ۲۵۳۶ بیمار جدید کرونا در کشور / ۸ استان در وضعیت قرمز

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته، تست کرونای « دو هزار و ۵۳۶ نفر» دیگر در ایران مثبت شده است. از این تعداد، «یک‌هزار و ۴۶۱ نفرشان» بستری شده‌اند. با اضافه شدن موارد جدید، شمار کل مبتلایان به کرونا در کشور تا عصر دوشنبه نهم تیرماه به «۲۲۵ هزار و ۲۰۵ نفر» رسید. همچنین، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۲ نفر از بیماران کرونا در کشور جان باختند و شمار کل قربانیان به «۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر» رسید. بنا به اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر، استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استان‌های ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند. همچنین، به گفته‌ی سخنگوی وزارت بهداشت، از دیروز یکشنبه، خیز قابل توجهی در آمار ابتلا و بستری در استان تهران داریم که نگران‌کننده است.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا سراسری، معاون وزیر بهداشت روز دوشنبه نهم تیرماه گفت: «تاکنون ۲۲۵ هزار و ۲۰۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر رسید».

سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا  موارد فوت ناشی از این ویروس در کشور بیان کرد: «از دیروز تا امروز ۹ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک‌هزار و ۴۶۱ مورد بستری شدند».

معاون وزیر بهداشت گفت: «خوشبختانه تاکنون ۱۸۶ هزار و ۱۸۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند».

وی اضافه کرد: «همچنین ۳۰۳۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ـ ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».

لاری بیان کرد: «تاکنون یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۷۸ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است».

وی افزود: «استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استان‌های ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند».

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: «از روز گذشته(یکشنبه) خیز قابل توجهی در آمار ابتلا و بستری در استان تهران داریم که نگران کننده است».

به گزارش فردای‌کرمان، وزارت بهداشت از پنجم فروردین‌ماه آمار تفکیکی استان‌ها را ارائه نمی‌کند و در حالی‌که تا پیش از این، از سوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان درباره‌ی آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان گزارش‌هایی ارائه می‌شد، از پنجشنبه ۲۲ خردادماه، وزارت بهداشت آماردهی استان‌ها را نیز متوقف کرده است و از یکشنبه‌ی ۲۵ خردادماه، تنها آمار بیماران بستری و جان‌باختگان کرونا در استان ارائه می‌شود که تا ساعتی بعد در فردای‌کرمان منتشر خواهد شد. / الف

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید