سخنگوی علوم‌پزشکی کرمان عصر دوشنبه اعلام کرد

شمار جان‌باختگان کرونا در استان کرمان به ۱۵۴ نفر رسید 

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: طی شبانه‌روز گذشته، ۸۲ بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شده‌اند. بیش‌ترین آمار امروز با ۴۷ بیمار بستری، مربوط به جنوب استان است.

بعد از آن، مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان قرار دارند با ۱۶ بیمار جدید.

بنا به اعلام سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، هم‌اکنون ۱۹۲ بیمار کرونا در استان بستری هستند. متاسفانه، طی شبانه‌روز گذشته «هفت نفر» از بیماران هم به‌دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این بیماری در استان تا روز دوشنبه نهم تیرماه به ۱۵۴ نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، امروز اعلام کرد: «متاسفانه آمار بستری‌ها و مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در روزهای گذشته در استان کرمان روند افزایشی پیدا کرده به طوری که در گذشته، آمار مرگ‌ومیر روزانه حداکثر دو نفر بود و در برخی از روزها، اصلا مورد فوتی نداشتیم اما این اواخر روزانه، حدود شش نفر فوتی داریم و همچنین آمار بستری‌ها حدود ۲٫۵ برابر گذشته افزایش پیدا کرده است».

استان کرمان، بنا به اعلام علوم‌پزشکی کرمان و براساس شاخص‌های تعریف شده، هم‌اکنون در وضعیت «پرخطر و بسیار پرخطر» کرونا قرار دارد و در حالی‌که تا سه هفته پیش، نیمی از شهرستان‌های استان در وضعیت سفید قرار داشتند، اکنون هیچ منطقه‌ی سفیدی در استان وجود ندارد.

لازم به ذکر است که شیوه‌ی آماردهی درباره‌ی اپیدمی کرونا مدتی است که تغییر کرده و تنها تعداد «بیماران بستری و جان‌باختگان» از سوی علوم‌پزشکی کرمان در اختیار رسانه‌ها قرار داده می‌شود.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی علوم‌پزشکی کرمان، دکتر مهدی شفیعی، سخنگوی این دانشگاه عصر دوشنبه نهم تیرماه با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۸۲ بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، گفت: «۱۶ نفر از آن‌ها از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان و ۴۷ نفرشان از حوزه‌ی دانشگاه جیرفت هستند».

وی افزود: «همچنین، یک نفر از بیماران بستری، از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی بم است، ۱۲ نفرشان، از حوزه دانشکده علوم‌‌پزشکی سیرجان و شش نفرشان هم از حوزه دانشگاه رفسنجان هستند».

شفیعی با بیان اینکه در حال حاضر، ۱۹۲ بیمار کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، ادامه داد: «۷۸ نفر از بیماران بستری در حوزه‌ی علوم‌پزشکی کرمان، ۴۱ نفر از حوزه‌ی دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان، ۵۸ نفر حوزه‌ی جنوب، ۱۲ نفر حوزه‌ی علوم‌پزشکی رفسنجان و سه نفر در حوزه‌ی دانشگاه بم بستری هستند و خدمات بیمارستانی به آن‌ها ارائه می‌شود».  وی اظهار کرد: ««از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۶۱۹ نفر در استان، به‌دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند».

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان سپس اظهار کرد: «متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، هفت بیمار کرونا نیز جان خود را از دست دادند. یک نفر از جان‌باختگان، از شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان است و پنج نفر دیگر از مناطق تحت پوشش دانشگاه جیرفت هستند». وی اضافه کرد: «همچنین، یک نفر دیگر از جان‌باختگان شبانه‌روز گذشته نیز از حوزه‌ی دانشگاه بم است».

به گفته‌ی شفیعی، از ابتدای اپیدمی کرونا در استان تاکنون، ۱۵۴ نفر به دلیل ابتلا به کووید ـ ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش فردای‌کرمان تا روز چهارشنبه ۲۱ خردادماه، در گزارش آماری روزانه، آمار مبتلایان جدید و اینکه سرپایی هستند یا بستری و یا از پرسنل بهداشتی و درمانی نیز اعلام می‌شد که تا آن تاریخ، شمار کل این مبتلایان به کرونا در استان کرمان به ۲۹۴۹ نفر رسیده بود. از آن پس اما تنها آمار بیماران بستری و جان‌باختگان در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد. / الف

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید