آمار جدید از وضعیت کرونا در ایران تا عصر سه‌شنبه؛

شناسایی ۲۴۵۷ بیمار جدید کرونا در کشور / حال ۳۰۴۹ نفر از بیماران وخیم است

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته، تست کرونای «دو هزار و ۴۵۷ نفر» دیگر در ایران مثبت شده است. از این تعداد، «یک‌‌هزار و ۴۳۵ نفرشان» بستری شده‌اند. با اضافه شدن موارد جدید، شمار کل مبتلایان به کرونا در کشور تا عصر سه‌شنبه دهم تیرماه به «۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر» رسید. همچنین، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۷ نفر از بیماران کرونا در کشور جان باختند و شمار کل قربانیان به «۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر» رسید. بنا به اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر، استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استان‌های سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا سراسری، معاون وزیر بهداشت روز سه‌شنبه دهم تیرماه گفت: «تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر رسید».

سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: «در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۱۰ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ـ ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۳۵ مورد بستری شدند».

معاون وزیر بهداشت گفت: «خوشبختانه تاکنون ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند».

وی اضافه کرد: «همچنین ۳۰۴۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».

لاری بیان کرد: «تاکنون یک میلیون و ۶۶۶ هزار و ۵۸۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است».

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استان‌های سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند».

به گزارش فردای‌کرمان، وزارت بهداشت از پنجم فروردین‌ماه آمار تفکیکی استان‌ها را ارائه نمی‌کند و در حالی‌که تا پیش از این، از سوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان درباره‌ی آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان گزارش‌هایی ارائه می‌شد، از پنجشنبه ۲۲ خردادماه، وزارت بهداشت آماردهی استان‌ها را نیز متوقف کرده است و از یکشنبه‌ی ۲۵ خردادماه، تنها آمار بیماران بستری و جان‌باختگان کرونا در استان ارائه می‌شود که تا ساعتی بعد در فردای‌کرمان منتشر خواهد شد. / الف

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید