معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان:

کمبود انسولین قلمی در بازار / ماسک به اندازۀ کافی داریم

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان درباره‌ی کمبود انسولین در کرمان گفت: «به دلیل آنکه انسولین قلمی یکی از اقلام دارویی وارداتی است، هم‌اکنون در کل کشور با کمبود این قلم روبه‌رو هستیم اما نمونه‌های مشابه انسولین در حال حاضر در کشور وجود دارد».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایسنا کرمان، دکتر علی اسدی‌پور، روز سه‌شنبه دهم تیرماه  در خصوص وضعیت ماسک در استان کرمان اظهار کرد: «باتوجه به اینکه کارخانه‌ها و کارگاه‌های کوچک و بزرگ در استان کرمان و حتی کل کشور به امر تولید ماسک پرداخته‌اند بنابراین هم‌اکنون ماسک در کل کشور به وفور وجود دارد و مشکل خاصی در این زمینه نداریم».

وی با اشاره به اینکه قیمت‌های ماسک متفاوت است، ادامه داد: «شاید در آینده یک آموزش نحوه دوخت ماسک به عموم مردم ارائه شود و دیگر هیچ لزومی نداشته باشد مردم از ماسک‌های معمولی استفاده کنند و اگر از پارچه‌هایی با ویژگی‌های خاص استفاده کنند، می‌توانند ماسک مورد نیاز خود را بدوزند».

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان همچنین درباره‌ی کمبود انسولین در کرمان اظهار کرد: «به دلیل آنکه انسولین قلمی یکی از اقلام دارویی وارداتی است، هم‌اکنون در کل کشور با کمبود این قلم روبه‌رو هستیم اما نمونه‌های مشابه انسولین در حال حاضر در کشور وجود دارد».

وی با تاکید برآنکه کمبود داروی خاصی که مشکل‌ساز باشد، در سطح استان نداریم و اگر کمبودی هم باشد موقتی بوده که به زودی برطرف خواهد شد، افزود: «واکسن آنفلوآنزای H۱N۱ به اندازه کافی درخواست داده‌ایم که اصولا این واکسن از اوایل شهریورماه وارد استان می‌شود و امیدواریم وزارت بهداشت و درمان بتواند نیاز واکسن آنفلوانزای کشور را تامین کند».

اسدی‌پور خطاب به مردم گفت: «کرونا را حتما جدی بگیرید. رعایت فاصله اجتماعی مهم‌ترین عامل پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است ضمن آنکه توصیه می‌شود استفاده از ماسک صرفا برای مکان‌های پرازدحام و در محیط بسته باشد و در فضای باز نیازی به استفاده از ماسک وجود ندارد». / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید