استاندار هرمزگان خبر داد

آغاز تعطیلات کرونایی در هرمزگان از جمعه

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: استاندار هرمزگان گفت: «ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های جدید کرونایی در هفت شهر قرمز این استان از روز جمعه هفته جاری اجرا می‌شود».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا هرمزگان، فریدون همتی سه‌شنبه شب در جمع خبرنگاران در این‌باره اظهار کرد: «بندرعباس، حاجی آباد ، قشم، رودان، بندرلنگه، میناب و کیش شهرهای قرمز هرمزگان بوده که بنا داریم از جمعه هفته جاری این شهرها را تعطیل کنیم».
وی بیان کرد: «همچنین با اعلام معاون وزیر بهداشت و درمان با توقف تمامی فعالیت‌های بازار سرپوشیده و بازار روز و کاهش کارکنان تا سقف ۵۰ درصد و مرخصی بیماران زمینه‌‌ای دستگاه‌های اجرایی موافقت شد».
استاندار هرمزگان افزود: «تا اوایل خرداد امسال شرایط استان عادی بود اما از اواخر این ماه وضعیت از حالت هشدار به قرمز رسید».
همتی یادآور شد: «تجزیه و تحلیل‌های صورت گرفته نشان می‌دهد، گسترش بیماری کرونا در هرمزگان بیش‌تر به دلیل برپایی مجالس عروسی، ختم و دورهمی و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی بوده است».
وی ضمن تاکید بر زدن ماسک در مکان‌های عمومی ادامه داد: «زنان خانه‌دار بیش‌ترین ابتلا به کرونا در هرمزگان را به خود اختصاص داده‌اند»./ الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید