رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت:

اوضاع جنوب استان نگران‌کننده است / تخت‌های آی‌سی‌یو بیمارستان امام پر است

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت با بیان اینکه وضعیت کرونا در جنوب استان نگران‌کننده است، گفت که اگر روند فعلی ادامه یابد، خدمات‌دهی به بیماران سخت‌تر خواهد شد.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایسنا کرمان، دکتر سینا حیدری‌دلفارد، روز چهارشنبه یازدهم تیرماه درباره وضعیت بیماری کرونا در جنوب استان کرمان اظهار کرد: «وضعیت جنوب استان کرمان از حیث اپیدمی کرونا، نگران‌کننده است. هم‌اکنون این منطقه در وضعیت قرمز است و تعداد بیماران کرونایی و مشکوک به کرونا، در روزهای اخیر نسبت به دو یا سه ماه اخیر افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است».

وی با بیان اینکه جنوب استان کرمان هم‌اکنون در پیک بیماری کروناست، اظهار کرد: «تعداد مراجعه‌کنندگان به دلیل بیماری‌های حاد تنفسی در روزهای اخیر به اورژانس بیمارستان افزایش چشمگیری داشته است که نیاز است مداخلات جدی در این زمینه صورت گیرد».

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت افزود: «هم‌اکنون ۹۱ بیمار کرونایی و مشکوک به کرونا در این بیمارستان بستری هستند. از این ۹۱ مورد بستری، ۵۰ بیمار مشکوک ابتلا به ویروس کرونا هستند که منتظر جواب تست تشخیصی آنها هستیم و ظرف مدت ۲۴ ساعت اعلام خواهد شد و۴۱ بیمار نیز با تشخیص قطعی ابتلا به کووید ـ ۱۹ بستری هستند».

حیدری‌دلفارد با اشاره به اینکه ۱۵۰ تخت در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده و امکان افزایش تا ۲۰۰ تخت را داریم، گفت: «همچنین شش تخت ICU نیز برای بیماران کرونایی در این بیمارستان آماده کرده بودیم که هم‌اکنون تمامی این تخت‌ها پر است و به دنبال راه‌اندازی بخش ICU دوم بیماران کرونایی با ظرفیت شش تخت هستیم که به زودی این بخش مراقبت‌های ویژه نیز در این بیمارستان فعال خواهد شد».

وی ادامه داد: «قرار است در جلسه‌ی امروز ستاد شهرستانی مقابله با کرونا، اعمال اقدامات و محدودیت‌های سختگیرانه‌تری برای جنوب استان کرمان در نظر گرفته شود که امیدواریم با اعمال این اقدامات سختگیرانه‌تر، مشکلات این منطقه از حیث این بیماری کمتر شود».

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت با تاکید بر اینکه اگر با این روال پیش رویم، قطعا خدمات‌دهی به بیماران در جنوب استان کرمان سخت‌تر خواهد شد، اظهار کرد: «امکانات منطقه محدود است و تا حدی می‌توانیم به بیماران کرونایی و یا مشکوک به کرونا خدمات درمانی ارائه دهیم. هم‌اکنون حدود ۷۰ تا ۸۰ تخت بیمارستانی آزاد داریم که می‌توانیم خدمات را ارائه دهیم اما اگر این روند ادامه پیدا کند قطعا با مشکل برخورد خواهیم کرد».

حیدری‌دلفارد در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره‌ی دریافت مبلغ ۵۰۰ هزار تومان از افراد برای انجام تست تشخیصی کرونا گفت: «هم‌اکنون سه بخش ویژه بیماران کرونایی در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت داریم که دو بخش آن تکمیل است. یکسری بیماران با علائم خفیفی به بیمارستان مراجعه می‌کنند که در صورت اعلام پزشک عفونی و درمان بیمارستان، از آنها تست تشخیصی کرونا گرفته می‌شود و وظیفه بیمارستان است که بدون درخواست وجهی از بیمار و تحت پوشش خدمات بیمه، این کار انجام شود».

وی با اشاره به اینکه بیمارستان وظیفه گرفتن تست از بیماران سرپایی را ندارد، ادامه داد: «کسانی هستند که با علائم خفیف با نظر پزشک‌های خارج از بیمارستان برای انجام تست به بیمارستان مراجعه می‌کنند که بیمارستان از این افراد تست نمی‌گیرد و آن‌ها باید در آزمایشگاه‌های خصوصی تست خود را انجام دهند که از مبلغ این تست‌ها در این نوع آزمایشگاه‌ها نیز اطلاع دقیقی ندارم اما در مجموع بیمارستان تحت پوشش بیمه و بدون دریافت وجهی، تست تشخیصی را از بیماران بستری می‌گیرد». / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید