رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کرمان:

افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی قیمت مسکن و اجاره در شهر کرمان

فردای‌کرمان ـ گروه اقتصاد: بنا به گفته‌ی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کرمان، قیمت مسکن و نرخ اجاره در شهر کرمان، نسبت به اسفندماه سال گذشته بین ۲۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است. شهریاری، فعالیت دلالان، نرخ‌گذاری‌های سایت‌های مجازی و افزایش نرخ عوارض از سوی شورا و شهرداری را از عوامل این افزایش قیمت‌ها و ایجاد رکود در این بازار دانست.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایسنا کرمان، محسن شهریاری، روز چهارشنبه یازدهم تیرماه در این‌باره اظهار کرد: «قیمت مسکن و اجاره در مناطق مختلف شهر کرمان بین ۲۰ تا ۴۰ درصد نسبت به اسفندماه ۹۸ افزایش داشته است».

وی افزود: «امسال با توجه به افزایش قیمت، شاهد رکود نسبی هستیم و نوسانات بازار باعث شده خریداران و فروشندگان نسبت به انجام معاملات تردید داشته باشند و در انتظار ثبات بازار هستند».

شهریاری ادامه داد: «دلیل اصلی رکود بازار مسکن، افزایش بی‌رویه‌ی قیمت‌هاست که باعث شده خریداران و مستاجرین توانایی خرید و اجاره را از دست بدهند».

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کرمان با اشاره به اینکه دلیل دیگر، فعالیت دلالان و واسطه‌هاست که با ایجاد قیمت‌های کاذب به این آشفتگی دامن می‌زنند، گفت: «یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت‌ها، سایت‌های تبلیغات مجازی است که بدون هیچ‌گونه تخصصی نسبت به درج آگهی مسکن با قیمت‌های غیر واقعی اقدام کرده و باعث افزایش بی‌رویه قیمت‌ها می‌شوند و متاسفانه کسی هم در این زمینه اقدامی نمی‌کند».

وی با تاکید بر اینکه باید در این‌باره، چاره‌ای اندیشیده شود و دولت باید کاری انجام بدهد، اظهار کرد: «متاسفانه شهرداری کرمان نیز با افزایش شگفت‌انگیز قیمت پروانه ساختمانی، پارکینگ و عوارض در رکود بازار مسکن نقش بسزایی داشته است». / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید