مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان:

۵۰۰ خانۀ مخروبۀ وقفی در استان احیا می‌شود

گروه جامعه ـ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: «پیش‌بینی می‌کنیم در سطح استان ۵۰۰ خانه‌ی مخروبه وقفی وجود دارد که برای احیای آن‌ها برنامه داریم».
به گزارش فردای‌کرمان به نقل از تسنیم کرمان، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی، صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز هفته وقف از فردا سه‌شنبه گفت: «اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در این هفته برنامه‌هایی را تدارک دیده است. تلاش کردیم در مرحله‌ی اول ۲۵۰ برنامه در این هفته در سطح استان برگزار شود».
وی با بیان اینکه خدمات وقف در همه‌ی بخش‌ها موثر و گسترده است افزود: «۲۵۰ بقعه متبرک کوچک و بزرگ و ۴۵۰ مدرسه موقوفه‌ای در سطح استان داریم که خدمات گسترده‌ای به مردم می‌دهند».
تدینی ادامه داد: «نباید به وقف اداری نگاه کرد و خدمات آن را منحصر به عملکرد اداره اوقاف دانست».
وی با بیان اینکه زمین تعداد زیادی از پارک‌ها و بوستان‌های شهر کرمان موقوفه است و مردم در حال استفاده عمومی هستند که از برکات وقف است، گفت: «کرمان استانی مذهبی و تاریخی در بحث وقف بوده و سرشار از موقوفات است. ۱۳۵ ملک از ابتدای امسال در سطح استان وقف شده است که نشان از روحیه‌ی خیرخواهی و نوع‌دوستی مردم کرمان است».
وی با بیان این‌که سیستم اوقاف یک سیستم برنامه محور است و ۱۸۹ شناسه و برنامه در سال دارد که مدیرکل استان موظف به اجرای برنامه‌های از قبل تعیین شده است، اظهار کرد: «تاکنون شش هزار و ۵۰۰ ملک وقفی در استان سنددار شده است».
تدینی اضافه کرد: «در حال حاضر تمام توان ما بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اوقاف در سطح استان است و وظیفه داریم این اقدامات را به پایان برسانیم». وی ادامه داد: «پیش‌بینی می‌کنیم در سطح استان ۵۰۰ خانه‌ی مخروبه وقفی وجود دارد که برای احیای آنها برنامه داریم و باید تعیین وضعیت شوند».
وی افزود: «دیدارهای مردمی ما هر روز بعد از ظهرها از ساعت ۱۵:۳۰ در محل اداره اوقاف شهرستان کرمان واقع در خیابان کامیاب است».
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به این‌که برپایی ایستگاه‌های «همه واقف باشیم» در دهه‌ی وقف در سطح استان انجام می‌شود، گفت: «برگزاری نشست‌های صنفی تخصصی در حوزه وقف و نشست‌های چهره به چهره با اقشار مختلف جامعه برای ترویج فرهنگ وقف در این هفته انجام می‌شود».
وی اظهار کرد: «همایش یاوران وقف در دهه‌ی وقف در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار و در این همایش از تعدادی از فعالان این حوزه تجلیل می‌شود».