مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد

کودک کرمانی مرد ریاضی جهان شد

گروه جامعه – یک دانش‌آموز کرمانی در مسابقات انجمن نخبگان ریاضی رتبه اول جهان شد. مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از کسب رتبه اول جهانی مسابقات ریاضی انجمن نخبگان ریاضی توسط «آریانمهر کریمی» دانش‌آموز کرمانی خبر داد.
به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری‌نسب با اعلام این خبر، افزود: «دانش‌آموز «آریانمهر کریمی» دانش‌آموز پایه چهارم دبستان پسرانه غیردولتی پیام دانش آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان، رتبه اول جهانی در مسابقات ریاضی انجمن نخبگان ریاضی را کسب کرد و به عنوان مرد ریاضی جهان شناخته شد».
برپایه‌ی این خبر، مسابقات جهانی انجمن نخبگان ریاضی در کشور گرجستان برگزار شد. این دانش‌آموز نخبه در فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی(ره) مورد استقبال مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از مسئولان استان قرار گرفت.
گفتنی است این دانش‌آموز زمانی‌که در کلاس اول دبستان در آموزشگاه شهید محمد منتظری سارودییه جیرفت درس می‌خوانده در مسابقات آزاد انجمن نخبگان ریاضی کرمان شرکت کرده و توانسته بود مقام اول این مسابقات را کسب کند.
همچنین این دانش‌آموز در سال ۹۵ نیز موفق شده مقام اول چهارمین دوره‌ی مسابقات رباتیک فوق سبک را در استان کرمان از آن خود کند.