استاندار کرمان:

راه‌اندازی موزه فرش پیگیری می‌شود

گروه جامعه – استاندار کرمان گفت: «موضوع راه‌اندازی موزه فرش، پته و اشیای فرهنگی و تاریخی کرمان توسط بخش خصوصی و با همکاری سازمان‌های مربوطه و استانداری کرمان در دست پیگیری است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدایی در نشست تصمیم‌گیری درباره‌ی نحوه‌ی نگهداری و بازدید مردم از آثار ارزشمند آقای کرمی یکی از مجموعه‌داران کرمانی و نیز آموزش افراد علاقه‌مند برای اشتغال در تولید مشابه، افزود: «برای نگهداری موقت این آثار و امکان بازدید عمومی از آن‌ها مقرر شد یک یا چند نقطه حسب وسعت و نیاز تعیین شده و پس از تعیین یک مکان مناسب بر اساس مقررات واگذار شود».
وی با تاکید بر این‌که استانداری کرمان بر حسب نیاز، آماده‌ی همکاری برای ایجاد این موزه است، بیان کرد: «همچنین مقرر شد معاونت امور عمرانی استانداری کرمان زمین مناسبی در داخل شهر و یا در مسیر هفت‌باغ طبق مقررات مربوطه به آقای کرمی واگذار کند تا ایشان محل نگهداری دائمی و موزه‌ی مناسب را در زمین مزبور احداث کند».
فدایی اظهار کرد: «همچنین مقرر شد موضوع واگذاری باغ شاهزاده کرمان به آقای کرمی به منظور انجام امور مربوط به یک مرکز فرهنگی پویا شامل آموزش، تولید و فروش در قالب طراحی مشخص، توسط میراث فرهنگی بررسی و پس از تصویب در کارگروه گردشگری استان عملی شود».