مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان خبر داد

کاشت گیاهان دارویی در ۸هکتار از اراضی کشاورزی سیرجان

گروه اطلاع رسانی – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: «هشت هکتار از اراضی شهرستان سیرجان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت».
‌ به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، محمودآبادی با بیان این‌که گیاهان کشت شده در این طرح گل گاوزبان، اسطوخودوس، بابونه آلمانی، مرزنجوش، آویشن، زوفا، پنیرک و … می‌باشند، افزود: «این طرح در سطح هشت هکتار در روستای رحمت‌آباد سعادت‌آباد کشت شده است».
وی خاطرنشان کرد: «علاقه به تولید گیاهان دارویی و تقاضا برای محصولات طبیعی به طور مداوم در جهان رو به افزایش است به طوری که قرن حاضر را قرن بازگشت به طبیعت نامگذاری کرده‌اند».
محمودآبادی ادامه داد: «۸۰ درصد مردم جهان برای درمان بیماری‌ها هنوز هم از داروهای گیاهی استفاده می‌کنند و حداقل یک چهارم داروهای تهیه شده دنیا دارای منشاء گیاهی هستند».
وی اظهار کرد: «با توجه به اقلیم مناسب شهرستان برای پرورش انواع گیاهان دارویی و همچنین صرفه ‌یاقتصادی، نیاز آبی کم و اقبال روزافزون از این گیاهان، تولید و فرآوری گیاهان دارویی در شهرستان به عنوان یکی از کشت‌های جایگزین امری اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد».
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: «نحوه‌ی ازدیاد و کاشت گیاهان دارویی به صورت بذر، نشاء، قلمه‌ی علفی و تقسیم بوته انجام می‌شود که هم در گلدان و هم به صورت هیدروپونیک قادر به رشد است». /پ