افتتاح ۱۷ پروژۀ تامین روشنایی معابر ورودی روستاهای شهداد

گروه اطلاع‌رسانی – مدیر امور برق نواحی كرمان گفت: «تامین روشنایی ورودی ۱۷ روستا در بخش شهداد با حجم شبكه به طول ۳/۳ كیلومتر اجرا و به بهره‌برداری رسید و روشنایی ورودی چند روستای دیگر برنامه‌ریزی شده كه درصورت تامین منابع اجرا خواهند شد».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی شركت توزیع نیروی برق شمال استان كرمان، حمید علیزاده در آیین افتتاح فیدر فشار متوسط شهداد، اظهار کرد: «این پروژه با توجه به توسعه‌ی بخش گردشگری منطقه و به منظور ارتقاء توان مدیریت بحران از پست فوق توزیع سیرچ تا نزدیكی شهر شهداد به طول ۲۴ كیلومتر احداث شد و شهر شهداد و تعدادی از روستاهای اطراف آن از طریق این فیدر تامین برق خواهند شد».
وی بیان كرد: «اصلاح و تقویت پایه‌های ادامه‌ی شبكه تا ورودی شهر شهداد در اهداف برنامه‌ی استراتژیك پیش‌بینی شده و درصورت تخصیص و تامین منابع اقدام خواهد شد».
مدیر امور برق نواحی كرمان افزود: «بالابردن ضریب اطمینان، كاهش خاموشی‌های ناخواسته و دسترسی آسان برای رفع معایب در زمان كوتاه‌تر و بهره‌برداری آسان‌تر از شبكه از اهداف اجرای این پروژه است».
وی ادامه داد: «نوع خاك منطقه سبب فرسودگی برخی از پایه‌های برق در بخش شهداد شده و برای جلوگیری از هرگونه حادثه و كاهش خاموشی‌های ناخواسته، نیاز به تقویت پایه‌ها در این منطقه است».
علیزاده با بیان این‌كه تامین برق روستاهای بالای ۱۰ خانوار بخش شهداد در سال گذشته به اتمام رسیده است، افزود: «تامین روشنایی ورودی ۱۷ روستا در بخش شهداد با حجم شبكه به طول ۳/۳ كیلومتر اجرا و به بهره‌برداری رسید و روشنایی ورودی چند روستای دیگر برنامه‌ریزی شده كه درصورت تامین منابع اجرا خواهند شد».
شایان ذكر است در بخش شهداد تعداد هفت هزار و ۵۵۰ مشترك از نعمت برق برخوردار می‌باشند كه از این تعداد شش هزار و ۵۳۰ مشترك با تعرفه‌ی ‌خانگی هستند. /پ